GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Teyyaredüzü Mahallesindeki Okullarımızı Ziyaret Etti

Müdürümüz Tosunoğlu, Teyyaredüzü Mahallesindeki Okullarımızı Ziyaret Etti

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu inceleme ve istişarelerde bulunmak üzere gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine, Teyyaredüzü Ortaokulu ile Giresun Kız Anadolu İmam Lisesi ve Giresun İmam Hatip Ortaokulu ile devam etti.

 

Ziyaretlerinde Müdürümüz Tosunoğlu'na, Giresun Kız Anadolu İmam Lisesi ve Giresun İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sevinç Sarıkaya ve Teyyaredüzü Ortaokulu Yusuf Tanış tarafından, okullarımızın fiziki mekânlarıyla eğitim ortamlarında yapılan düzenlemeler ve alınan tedbirlerle sınıf planlamaları, yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarına konusunda bilgiler sunuldu.

 

Salgın tedbirleri ve ders saati olması nedeniyle sınırlı bir kapsamda gerçekleşen ziyarette Müdürümüz Tosunoğlu, LGS'ye hazırlanan 8. Sınıf ve YKS'ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitim faaliyetleri ve hazırlık süreçlerine vurgu yaptı.

 

Sayın Müdürümüz, 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kılavuzunun açıklandığını, 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak sınavla ilgili başvuruların 5-14 Nisan tarihleri arasında Bakanlığımızca merkezi olarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

 

Bu kapsamda, Yöneticilerimizden ve branş öğretmenlerimizden; Bakanlığımızın  https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan 8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Fasikülleri"nin ve 12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, kazanım değerlendirme faaliyetleri yapılarak, eksiklilerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

Ayrıca, rehber öğretmenlerimizin destek ve rehberlik çalışmalarına artırarak devam etmelerini, bu doğrultuda öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapmalarını istedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ziyaretler sonrası yaptığı değerlendirmede; Normalleşme süreciyle başlayan kademeli yüz yüze eğitimde maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede dikkat edilmesini bir kez daha vurguladı.

 

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, okul müdürlerimiz nezdinde tüm eğitim camiasına çalışmalarında başarılar diledi.

13-04-202113-04-202113-04-2021

 

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.