GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Müdürümüz Tosunoğlu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait oluşunu, varoluşumuzun 102. Yıldönümünü, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. 

Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti'nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu özel günü çocuklara armağan etmiştir. 

Bir çocuğu eğitmek o ülkenin kaderini belirler. Saygınlığın ve istikrarın sembolü olan ülkemiz; milli ve manevi değerlere bağlı kalarak, bilimde, fende, teknolojide en önemlisi eğitimde, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma azim ve gayretindedir. Bu yolda ilerlerken bizlerin en büyük umudu, siz değerli evlatlarımız ve onları yetiştirmede büyük bir özveriyle hareket eden kıymetli velilerimiz ve öğretmenlerimizdir.


Sevgili Çocuklar;

Sizlerin, Türkiye'yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yıkılmayacağınıza inancım tamdır. Bizi biz yapan; Malazgirt'ten bu yana Çanakkale Savaşı ruhunu, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele ruhunu asla unutmayalım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi: "Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız." 

Sizler, Mehmet Akif'in belirttiği "Asım'ın Neslisiniz". Tarihinizden aldığınız ilham ve şuurla geleceğin güçlü Türkiye'sinde, en güzel yerlere gelecek ve bizlerin başlarını hep dik tutacaksınız. Edep ve ilminizle süslediğiniz şahsiyetinizin, sizi ve sizden sonraki nesilleri hep daha ileriye götüreceğinden hiç kuşkum yoktur. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 102. Yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk´ü, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ülkemize ve tüm dünyaya barış, esenlik ve mutluluk getirmesi dileklerimle, aziz milletimizin bu güzel bayramını en içten duygularımla kutluyorum. 

                                                                                   

                                                                                                                                                                      Ertuğrul TOSUNOĞLU                                                                                                                                                                                                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.