GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU'NUN YKS SINAVLARINA İLİŞKİN MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU'NUN YKS SINAVLARINA İLİŞKİN MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Kıymetli Velilerimiz

2021-2022 eğitim öğretim yılının sonuna gelirken ilimiz ve Türkiye geneli yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT, AYT ve Yabancı Dil Sınavları) bu yıl, 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Gençler;

Önümüzdeki yıllar için büyük ve önemli hedefleri önüne koymuş olan ülkemizin, bu hedefleri gerçekleştirmesi tam da sizin kuşağınıza denk gelmektedir. Bu açıdan üniversite hayatı; öğreneceğiniz bilgiler yanında, sizlerin daha kültürlü, daha araştırmacı, üretken, donanımlı, milli ve manevi değerlerimizi her şeyin üstünde tutan nesiller olarak yetişmenize vesile olacaktır.

Üniversite eğitiminde alacağınız bilgi, donanım ve uzmanlıkla, ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda istediğiniz mesleklere sahip olacaksınız. Bu bilinçle motivasyonu sağlam, kararlı bireyler olarak sınava girmelisiniz.

Gireceğiniz sınavlarda elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, sınav olgusunu gerçekçi bir şekilde değerlendirmeye çalışın. Bu bağlamda, hayatı bir bütün olarak göz önüne getirdiğinizde, başarının sadece bu sınava bağlı olmadığını da unutmayınız.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım ve Değerli Veliler;

Hedeflerine bir adım daha yaklaşmış olan gençlerimizin eğitim yolculuğunda her daim yanlarında olarak, yeteneklerini keşfederek geliştirmelerinde onlara kılavuz oldunuz. Bu vesileyle sizlere de emek, özveri ve sabrınız için teşekkür ediyor, sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere de kolaylıklar diliyorum.

Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Dualarımız sizlerle, zihniniz ve bahtınız açık olsun.

 

                                                                                                                                                                                                                                                     Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.