GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİ BAŞARI İZLEME (ÖBİ) ARAŞTIRMASI İLİMİZDE BAŞARI İLE UYGULANDI

ÖĞRENCİ BAŞARI İZLEME (ÖBİ) ARAŞTIRMASI İLİMİZDE BAŞARI İLE UYGULANDI

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ölçme değerlendirme ilkelerine uygun olarak hazırlanan Öğrenci Başarı İzleme (ÖBİ) Araştırması ilimizde başarı ile uygulandı.

Bakanlığımızın hazırladığı ÖBİ Araştırmasında, salgın döneminde öğrencilerin olası öğrenme kayıplarının tespit edilerek gerekli desteklerin sağlanması, öğretim programlarında yer alan kazanımları edinme düzeylerini belirlemek amaçlanmaktadır. Bu kapsamda 17 Mayıs 2022 Salı günü 81 il genelinde 4. 7. ve 10'uncu sınıf seviyelerinde uygulama yapıldı.

İzleme Araştırmasına katılan okullar Bakanlığımızca örneklem olarak seçilirken; ilimizdeki uygulamaya yedi ilçeden,  bir ilkokul, beş ortaokul ve dört liseden olmak üzere toplam 287 öğrencimiz katıldı.  

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Öğrenci Başarı İzleme Araştırması'nda kullanılan kitapçıklar ve diğer uygulama evraklarının basımı ve araştırmanın uygulanması, Müdürlüğümüz koordinesinde, İl Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından gerçekleştirildi.

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yaptığı değerlendirmede; Öğrenci Başarı İzleme Araştırması'nın öğrencilerimizin kazanımları edinmede geldikleri noktayı görmemiz açısından önemine vurgu yaptı. Araştırma sonucu elde edilecek verilere göre, öğrencilerimizde görülecek olası eksik kazanımların giderilmesi için gerekli desteğin verileceğini dile getirdi.

17-05-202217-05-202217-05-2022

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.