GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz, Karate ve Taekwondo'daki Dereceleriyle Göğsümüzü Kabartıyor

Öğrencilerimiz, Karate ve Taekwondo'daki Dereceleriyle Göğsümüzü Kabartıyor

İlimiz okullarında öğrenim gören öğrencilerimiz çeşitli spor dallarında elde ettikleri başarılarla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. En son olarak öğrencilerimiz, Karate ve Taekwondo'da düzenlenen Türkiye şampiyonalarında, şampiyonluk ve dereceler elde etti.

Karatede; 13-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında Şanlıurfa'da düzenlenen Türkiye Ümit?Genç ve U21 Karate Şampiyonasına katılan İlimiz Yağlıdere Anadolu Lisesi öğrencisi ve Yağlıdere Halk Eğitimi Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Semih Volkan Gökçek, 52 kilo müsabakalarında Türkiye Şampiyonu oldu.

Aynı şampiyonada, Yağlıdere Anadolu Lisesi öğrencisi ve Yağlıdere Halk Eğitimi Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mehmet Akif Çıtlak ise müsabakalar sonucu Türkiye Üçüncüsü oldu.

Müsabakalarda derece alan sporcularımız, Avrupa Şampiyonası için 17-18 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.

Taekwondo'da ise 7-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Zekeriya Tutar Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılan İlimiz Bulancak Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Burak Kaan Öztürk 65 kilo müsabakalarında Türkiye Üçüncüsü oldu. Başarısının ardından Taekwondo Milli Takımı'na seçilen Öztürk ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil edecek. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, öğrencilerimizin her iki spor dalında elde ettiği başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ulusal düzeydeki şampiyonalarda ilimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı, antrenörlerini, okul yöneticilerini ve velilerini tebrik etti, Milli Takım seçmelerine giren ve seçilen öğrencilerimizin, ülkemizi ve ilimizi uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil etmeleri temennisiyle başarılarının devamını diledi.

16-07-202116-07-202116-07-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.