GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKU-YORUM PROJESİNDE 26 OKULUMUZLA BİZ DE VARIZ

OKU-YORUM PROJESİNDE 26 OKULUMUZLA BİZ DE VARIZ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce organize edilen "OKU-YORUM"  Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi'ne ilimizden yapılan başvurular sonucu 26 İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulumuzun başvurusu kabul edilmiştir.

10 kişiden oluşan 168 takım ile toplamda 1.680 öğretmen ve öğrencimiz bu etkinliği gerçekleştirecektir. Öğrencilerimiz takım halinde Haziran ayına kadar her ay bir kitap okuyup ay sonunda okudukları kitabın değerlendirmesini yapacaklardır.

OKU-YORUM projesiyle öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, bu tür faaliyetlerin çocuklarımızda okuma kültürü ve alışkanlığının yerleşmesine olumlu katkıları olduğunun altını çizerek, projeye kabul edilen başvurulardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çalışmalarda emeği geçem tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederek, bundaki sonraki süreçte çalışmalarında başarılar diledi.

26-02-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.