GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL AİLE BİRLİKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

OKUL AİLE BİRLİKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

2021-2022 eğitim öğretim yılında okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, eğitim kalitesinin artırılması ve diğer hususlarla ilgili olarak 20 Ekim Çarşamba günü saat 15.00'de Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda toplantı yapıldı.

 

Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında yapılan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı temsilcileri ile il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantı, Merkez İlçedeki okul ve kurum müdürleri ve Okul Aile Birliği başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven toplantıda yaptığı konuşmada; İlimizde eğitim öğretim faaliyetlerin sorunsuz ve kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi için tüm kurumların iş birliği içerisinde gereken çalışmaları yürüttüğünü dile getirdi. Çocuklarımızın akademik başarısının yükseltilmesi yanında milli ve manevi değerlerine bağlı topluma yararlı nesiller olarak yetişmeleri için hep birlikte çalışılması gerektiğini, bu açıdan yönetici, öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisinin önemine vurgu yaptı.

Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara maruz kalmaması için okul çevrelerinde okulla ilgisi olmayanların uzaklaştırılması konusunda hassas davranıldığını vurgularken, okul yönetimleri ile okul aile birliklerinin uyum içinde çalışarak, çocukların bireysel gelişimi ve okuldaki sportif faaliyetlere katılımı ile hem sosyal gelişimlerine hem de kötü alışkanlıkların önlenmesine katkı sağlanacağını ifade etti. Okul trafik güvenliği için de kolluk görevlilerimizin denetim mekanizmasını sürekli işleterek en üst düzeyde takibi için yoğun çaba sarf edildiğini belirtti. 

 

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü temsilcileri tarafından okullarımız ve çevresinde daha güvenli eğitim ortamları oluşturulması için gerekli tedbirlerin alındığı, servis araç ve güzergâh denetimlerinin düzenli olarak yapıldığı bilgisi verilirken, olası sorunların giderilmesi için müdürlüğümüz ve okul müdürlükleriyle iş birliği içerisinde çalışmaların yürütüldüğü bilgisi verildi.

 

Toplantının devamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlangıcından bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili sunum yapıldı.

 

Sunumda katılımcılara, 2021--2022 eğitim öğretim yılında yürütülen; Okul Güvenliği çalışmaları (Polis ve Jandarma ile iş birliği, İŞKUR TYP çalışanları, servis araç şoför ve rehber personelleri ile kantin çalışanlarının eğitimi), Bağımlılıkla Mücadele (uyuşturucu, şiddet, teknoloji, madde vb.), devam-devamsızlık konusunda yapılacaklar (öğrenci-öğretmen), Okul-Veli Ziyaretleri, Başarıyı Artırma Eylem Planlarının uygulanması, yerel, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımın artırılması, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları (TYT-AYT) sınavlarına dair çalışmalar, Bakanlığımızca yayımlanan "Yardımcı Kaynaklar", Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) faaliyet ve denetimleri, Özel ve Taşımalı Eğitim okul servis araçları ve yemeklerinin denetimi, pansiyon denetimleri (yatakhane, yemekhane, çamaşırhane, etüt vb.) konular başta olmak üzere eğitim öğretime dair birçok konu katılımcılarla paylaşılırken, bundan sonraki çalışmalarla ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Toplantıda ayrıca, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının okullarına dair ihtiyaç ve sorunlarını dinlenerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

20-10-202120-10-202120-10-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.