GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokullar Arası İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Ortaokullar Arası İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı

100. Yılını kutlayacağımız "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında ilimizde; ortaokullar arası "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" finali yapıldı.

 

Müdürlüğümüz koordinesinde, Çıtlakkale Ortaokulu organizasyonunda, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek düzenlenen yarışmanın finali okullarımızdan yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımları ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek kalabalık oluşturmayacak şekilde gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, bu yarışmaların öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerimize bağlılıklarını artırması, vatan, millet, bayrak sevgilerini pekiştirmesi bakımından önemini vurgulayarak, salgın tedbirlerine dikkat ederek düzenlenen yarışmada öğrencilerimizin heves ve çabalarını bir kez daha gördüğümüzü belirtti ve emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.


Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren öğrencilerimiz;

1. Damla Duru DÜBÜŞ - Çıtlakkale Ortaokulu

2. Sena DUMAN - Nurettin Canikli Proje İ.H.O.   ve  Zeynep YAMAN - Boztekke Ortaokulu

3. İrem ALBAYRAK - Mithatpaşa Ortaokulu         

şeklinde sıralanmıştır.

11-03-202111-03-202111-03-202111-03-202111-03-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.