GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MATERYALLER TIRI İLİMİZE ULAŞTI

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MATERYALLER TIRI İLİMİZE ULAŞTI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ile Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle "7 Bölgeye 7 Tır İle Özel Eğitim Materyali" programı kapsamında Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özel çocuklarımız için hazırlanan eğitim materyalleri 81 ilimize gönderildi.

Bu kapsamda ilimize gönderilen materyalleri taşıyan tır, 22 Aralık 2021 Çarşamba günü ilimize ulaşmış olup, Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Murat Yavuz başkanlığında oluşturulan İl Materyal Dağıtım Komisyonu tarafından karşılanmıştır.

Bakanlığımızca gönderilen materyal setlerin fiziksel, mekanik ve kimyasal açıdan öğrencilerin sağlığı için risk oluşturmayacak şekilde üretimine azami önem verilmiş, öğrencilerin ilgi ile kullanabileceği şekilde, sağlam ergonomik ve sınıf içi kullanıma uygun ebatlarda hazırlanmıştır.

Hazırlanan bu eğitim materyalleriyle özel öğrencilerimize kavram, okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim vb. alanlarındaki becerilerin kazandırılması, öğrenme ve üretme süreçlerinin zenginleştirilmesi hedeflenmiştir.

"7 Bölgeye 7 Tır İle Özel Eğitim Materyali" programı kapsamında ilimize gönderilen materyallerin, komisyon marifetiyle belirlenen takvim doğrultusunda, il genelindeki özel eğitim okullarımıza ve özel eğitim sınıflarımıza dağıtımına başlanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da konu ile ilgili olarak; Her kademede olduğu gibi özel eğitimde de çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için devletimizin tüm imkânlarını seferber etiğini vurguladı. İlimize gönderilen bu materyallerle özel çocuklarımızın daha nitelikli ve kaliteli bir eğitim alacağını dile getirdi.

 

"Bu vesileyle eğitim öğretim hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'ye, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e ve Valimiz Sayın Enver Ünlü'ye şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

 

22-12-202122-12-202122-12-202122-12-202122-12-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.