ÖZEL EĞİTİM TAŞIMA YÜKLENİCİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ
![ÖZEL EĞİTİM TAŞIMA YÜKLENİCİLERİNE EĞİTİM VERİLDİ](/meb_iys_dosyalar/2023_03/02151838_76d2e59d-ca71-4625-884b-0b189da26d3e.jpg)
Bakanlığımızın "Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği" ile "Okul Servis Araçları Yönetmeliği" gereğince; İlimiz Merkez ilçedeki Özel Eğitim Taşıma Servisi Yüklenicilerine eğitim gerçekleştirildi.
02 Mart 2023 Perşembe günü, saat 10.00'da Müdürlüğümüz toplanı salonunda düzenlenen eğitimde; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Celep tarafından özel eğitim taşımalı servis hizmeti veren yüklenicilere; ilgili mevzuatlar, taşıma hizmeti veren servis araçlarının durumları, şoförler ve rehber personellerin iletişim, araç içi ve dışı davranışlar ile dikkat etmeleri gereken hususlara dair önemli bilgiler verilerek hatırlatmalarda bulunuldu.