GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Sporcular 10. Yıl Etkinliğinde Herşey Daha Bir Güzel

Özel Sporcular 10. Yıl Etkinliğinde Herşey Daha Bir Güzel

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ve eşi hanımefendi Uzman Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları, "Özel Sporcular 10. Yıl Etkinlikleri" ne katıldı.

Giresun Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi ile Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği "Özel Sporcular 10. Yıl Etkinlikleri" renkli görüntülere sahne oldu.

 

Güre Yerleşkesi Şehit  Ömer  Halisdemir Konferans Salonunda, 4 Ekim   Cuma  günü  saat 15:00'de gerçekleştirilen etkinlikte, Giresun ve Ordu ilinden Özel Sporcular ile Eynesil İşitme Engelliler Özel Eğitim Okulu öğrencilerimiz ve İstanbul'dan Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu davetlilere çeşitli gösteriler sundular.

 

Etkinlikte bir konuşma yapan Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, dün olduğu gibi bugün de özel çocuklarımıza imkanlar tanındığı takdirde onların neleri başarabildiklerinin aşikar olduğunu ifade ederek şunları kaydetti; "İlk geldiğimiz günden bu yana özel gençlerimiz, özel insanlarımız başta olmak üzere; bakıma muhtaç, yaşlı  ve fakru-zaruret içinde olan şehit ve gazi ailelerimizi bizatihi ziyaret ettik. Toplumumuzda yaklaşık yüzde onüç gibi engelli nüfusu ile karşı karşıyayız ama asıl engeller maalesef beyinlerimizde. Eğer çocuklarımızın, evlatlarımızın sosyalleşmeleri noktasında gayret sarf edersek, arkadaşlarımızda buna ilişkin bütün altyapıyı emekleriyle birleştirerek seferber etmeye hazırlar. Ne kadar sosyalleşirsek, ne kadar gencimizi, bakıma muhtaç insanımızı sosyal faaliyetler ile bir araya getirebilirsek, inanın mutluluğumuzda, birlik beraberliğimiz de perçinleşir. Özel gençlerimize, çocuklarımıza artık ailelerimiz çok büyük ve yoğun ilgi gösteriyorlar.  2003 yılı öncesinde ailelerimiz çocuklarımızı dışarı çıkarmaya  imtina ederlerdi ama şimdi devletimizin her türlü desteği ile ailelerimiz çocuklarıyla, bakıma muhtaç yaşlısıyla bütünleşmiş durumda. Bu nedenle burada hükümetimize ve özel çocuklarımızın sosyal yaşamın içerisinde yer alması adına emek sarf eden öğretmenlerimize ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı ifade etmek istiyorum.  İnanın onlar oluşturdukları bu iletişim kanalları ve sevgi seli ile evlatlarımızın daha mutlu olmasını, toplum içerisinde yer almasına sebep oluyorlar.  Bugün de göreceğiniz üzere özel çocuklarımızın ellerini tuttuğumuzda ne büyük başarılara imza atacaklarını göreceğiz. Hepsini çok seviyoruz, yürekten kutluyoruz. Allah'a emanet olun." diye konuştu.

 

Tüm özel çocuklarımızı yakın çevrelerinin dar sınırlarından çıkarıp, yaşamın akışı içine çekmek, onlara toplumda kabul ve saygı gören yararlı bir üretken bireyler olabilme fırsatı vermek amacıyla sundukları gösteriler, izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.

 

"Özel Sporcular 10. Yıl Etkinlikleri"nde, kurum ve kuruluş temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar da yer aldı.

 

Saygı duruşu ile başlayan program, İşitme Engelli öğrencilerimizin İstiklal Marşı'mızı İşaret Dili ile okuyup göstermesiyle program başladı. Ardından Giresun Özel Spor ve Gençlik Kulübü Derneği öğrencilerinin çeşitli (şarkı, türkü, saz vb.) gösterileri ile devam eden programa İstanbul'dan katılan mızıkacılar özel eğitim öğrenci grubunun müzik gösterisi ile devam etti.

 

Ardından Giresun Eynesil İşitme Engelliler Özel Eğitim Okulu öğrencilerince "Hey Gidi Karadeniz ve Manastır " şarkılarının okunması, gösterimi ve akabinde Halk Oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

 

Programa sonunda, Eynesil İşitme Engelliler Özel Eğitim Okulu, Giresun Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi ve Giresun Özel Spor ve Gençlik Kulübü Derneği, öğrenci ve öğretmenlerine Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından plaket ve hediyeler takdim edildi.

 

07-10-201908-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201908-10-201907-10-201907-10-201908-10-201908-10-201908-10-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.