GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmanlara 'TRAVMATİK YAŞAM OLAYLARI VE PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK' Eğitimi Verildi

Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmanlara 'TRAVMATİK YAŞAM OLAYLARI VE PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK' Eğitimi Verildi

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Dairesi tarafından, Giresun ilinde görev yapmakta olan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara yönelik "Travmatik Yaşam Olayları ve Psikolojik Sağlamlık" konulu eğitim düzenlendi.

 

16 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 09.30'da e-Konferans şeklinde yapılan eğitimde, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Murat Ağar, Giresun İl Millî Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile eğitmen olarak Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Ali Gizir ve Giresun ilinde görev yapan tüm rehber öğretmen ve psikolojik danışmanların katılımıyla gerçekleştirildi.

 

E-Konferans eğitiminin açılışında öncelikle İl Millî Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ardından Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Murat Ağar konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

Daha sonra Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül konuşmalarında; Dijital ortamda gerçekleştirilen bu eğitimin bir gün olarak düzenlendiğini, Bakanlığımızın dolayısıyla da Genel Müdürlüğümüzün zorlayıcı yaşam olayları sırasında ve sonrasında her zaman olduğu gibi, Giresun'da selden etkilenen yerler ile ilgili de psikososyal destek vermek amacıyla elinden gelen çabayı tüm personeliyle gösterdiğini, bundan sonraki süreçlerde de aynı özveriyle katkı sunacaklarını belirtti. Ayrıca bugün gerçekleştirilecek olan bu eğitimin, sahada birlikte yapacağımız çalışmalarda olumlu katkılar sağlayacağını sözlerine ekledi. Genel Müdürümüz Gül konuşmasını, sahada yapılan çalışmalarda özveri ve gayret gösteren tüm yetkililere, rehber öğretmenlere ve psikolojik danışmanlara teşekkür ederek bitirdi.

 

Sayın Genel Müdürümüzün konuşmalarının ardından Doç. Dr. Cem Ali Gizir tarafından "Travmatik Yaşam Olayları ve Psikolojik Sağlamlık" konulu eğitime geçildi. Eğitimde Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmanlarımıza;

·         Psikolojik Travma ve Kriz Durumları

·         Travma Türleri

·         Travmatik Stres Tepkileri

·         Travma Sonrası Büyüme

·         Çocuklar ve Travma

·         Psikolojik İlk Yardım

·         Temel Müdahaleler

konularında mesleki bilgi, beceri ve farkındalıklarının arttırılmasını, yeni yaklaşımdan haberdar olmalarını, yeni bakış açıları kazanmalarını, bilimsel ve güncel bilgilere daha kolay ulaşmalarını sağlayacak bir çok bilgilendirme ve paylaşımda bulunuldu.

17-09-202017-09-202017-09-202017-09-2020

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.