GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

2020-2021 eğitim öğretim yılı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu 1. Toplantısı 28 Ağustos 2020 tarihinde saat 10.00'da İlimiz Merkez Yeşilgiresun İlkokulu Toplantı Salonunda Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürü Murat Yavuz, özel eğitimden sorumlu ilçe milli eğitim şube müdürleri, ilimizde bulunan rehberlik ve araştırma merkezlerinin müdürleri ile il danışma kurulunda yer alan okul müdürleri ve rehberlik öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda; Okullarımızda uygulanmak üzere Sağlıklı Yaşam ile Okula ve Çevreye Uyum olmak üzere iki yerel hedef belirlenmiştir. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında il ve ilçelerde gerçekleştirilmesi düşünülen rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin ihtiyaçların belirlemesi, değerlendirmesi ve gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik kararlar alınmıştır.

Toplantıda Müdürümüz Tosunoğlu, rehberlik ve psikolojik danışmanlık faaliyetlerinin önemini vurguladı. Pandemi döneminde ve uzaktan eğitim döneminde bu faaliyetlerin daha da önem kazandığını dile getirdi. Sayın Müdürümüz Tosunoğlu Rehber öğretmenlerden, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da, öğrenme sürecindeki ve sınava hazırlık aşamasındaki öğrencilerimizin desteklenmesi için moral ve motivasyonu artırıcı çalışmalara ağırlık vermelerinin önemine değindi.

Toplantıda katılımcılara, ilimizde yaşanan sel felaketi hakkında bilgiler veren Müdürümüz Tosunoğlu, afet bölgesindeki öğrenci ve velilerimizin rehber öğretmenlerimiz tarafından arandığı ve psikososyal destek verildiği belirttİ ve çalışmaların memnuniyet verici olduğunu ifade ederek artırılmasını istedi.

Toplantının devamında danışmanlık ve eğitim tedbirleri uygulamaları görüşüldü. Eğitim ortamlarında şiddetin önlenmesi ve azaltılması strateji ve eylem planı çalışmaları ve Bağımlılık ile mücadele eylem planı çalışmalarının titizlikle yapılması hususu vurgulandı. Yılsonu çalışma raporlarının zamanında girişlerinin yapılması, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin (kaynaştırma, özel eğitim, üstün yetenekliler) iş ve işlemlerinin hassasiyetle yürütülmesi yönünde hatırlatmalar yapıldı.

28-08-202028-08-202028-08-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.