GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışması Sergi ve Ödül Töreni

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışması Sergi ve Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde ülkemiz genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak amacıyla yürütülen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” kapsamında, Yeşilay Cemiyeti Giresun Şubesi ile Müdürlüğümüz işbirliğinde İlimiz genelinde edebi (şiir, kompozisyon, hikaye, anı, makale ) ve görsel (resim, afiş, broşür ve kısa film) kategoride olmak üzere ilkokul, ortaokul ve liselerimizde yarışmalar yapılmıştır.

 

Yarışmaların ödül töreni, 5 Nisan 2018 Cuma günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, Sayın Vali Yardımcımız Metin Maytalman, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Yeşilay Cemiyeti Giresun Şubesi Başkanı Ali Rıza Anapa ile daire amirleri, il milli eğitim yöneticilerimiz, okul ve kurumlarımızdan yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Eserlerin yer aldığı sergiyle başlayan ödül töreninin açılış konuşmasında Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu; Bağımlılığın her türlüsü ile mücadelenin önemine vurgu yaparak, gençlere, ailelere, öğretmenlere ve kamuoyuna düşen görev ve sorumlulukların altını çizdi. Yeşilay’la işbirliği içerisinde gerçekleştirilen bu tür etkinliklerin bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalığın artırılmasına olumlu katkı sağladığını dile getirdi. Müdürümüz ayrıca, çocuklarımızın zararlı alışkanlıklara yönelmesini engellemek için sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerde yer almalarının önemini belirterek, büyükleri olarak bizlerin de, çocuk ve gençlerimize bu yönde, daha iyi imkanlar sunulması konusunda çalıştığımızı dile getirdi. 

 

Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Ali Rıza Anapa´nın Yeşilay’ın hizmetleri ile ilgili kısa sunumunun ardından, Edebi kategoride birinci olan öğrencilerimiz, eserlerini davetlilere seslendirdi.

 

İl birincisi olan eser sahibi öğrencilerimiz ve çalışmalarında rehberlik yapan öğretmenlerimize; Vali Yardımcımız Metin Maytalman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ve Deftedar Musa Koçulu tarafından plaketlerinin verilmesini takiben program sona erdi. 

 

"Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yarışmasında edebi ve görsel kategoride birinci olan eserler, İstanbul’da yapılacak finalde ilimizi temsil edeceklerdir.

 

06-04-201906-04-201906-04-201906-04-201906-04-201906-04-201906-04-201906-04-201906-04-201906-04-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.