GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz, 2019 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programında Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz, 2019 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programında Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, okul ve kurumlarımızda görevli yönetici ve öğretmenlerimizin kişisel, mesleki ve alana yönelik bilgi ve becerilerinin artırılması, eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik yeni becerilerin kazandırılması, plan ve programların öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre hazırlanması ve uygulanması amacıyla hazırlanan, Eylül 2019 Dönemi Mesleki Çalışma Programı, 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında ilimiz genelindeki okul ve kurumlarımızda uygulanmaya başlandı.

 

Bu kapsamda; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 2019 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programının ilk gününde Merkez ilçede bulunan 19 Eylül İlkokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Hatice Mıhçı'dan 2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlıkları konusunda bilgiler alırken, öğretmenlerimizle de bir araya gelerek çalışmaları yerinde gözlemledi.

 

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un, EBA üzerinden canlı yayınlanan konuşmasını öğretmenlerimizle birlikte izleyen Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, canlı yayın sonrası öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, yeni eğitim öğretim yılı öncesi istek ve önerilerini dinledi.

 

Sayın Müdürümüz öğretmenlerimize hitaben yaptığı konuşmada; Eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu, bu sürecin temelini oluşturan ilkokul eğitiminin etkin ve verimli bir şekilde gerçekleşmesinde ilkokulu öğretmenlerimizin çaba ve gayretlerinin büyük katkısı olduğunu dile getirdi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, öğretmenlerimizin, ilimizin eğitim öğretim kalitesi ve başarısının yükseltilmesi için şimdiye kadar olduğu gibi bunda sonra da gereken azim ve özveriyi göstereceklerine inandığını dile getirirken, yeni eğitim yılı öncesi çalışmalarında başarılar diledi.

 

02-09-201902-09-201902-09-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.