GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Başkanlığında, Merkez İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sayın Müdürümüz Başkanlığında, Merkez İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2019-2020 eğitim öğretim yılı başında düzenlenen Merkez İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı, 28 Ağustos 2019 Çarşamba günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

 

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ile merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlaması öncesinde okul ve kurumlarımızın hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; Bir önceki eğitim-öğretim yılının değerlendirilmesi yapılırken, 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, Uyum Eğitimi Programı, çalışma takvimi, mesleki çalışmalar, kaynaştırma öğrencileri, madde bağımlılığı, eğitim kurulları ve zümreler, okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazırlanması, LGS ve YKS ile ilgili çalışmalar, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında kullanılacak olan sınıf içi ve sınıf dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri, sosyal-kültürel etkinlikler, projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, yıllık ve günlük planlar, kardeş okul - kardeş kurum projesi, yetenek tarama testi, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretim faaliyetlerinde kalitenin yükseltilmesi, akademik başarının artırılması ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için tüm yöneticilerimizin gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

28-08-201928-08-201928-08-201928-08-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.