GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz, Bulancak ve Piraziz İlçeleri Okul ve Kurum Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz, Bulancak ve Piraziz İlçeleri Okul ve Kurum Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Müdürlüğümüz ve bağlı ilçe, okul, kurum müdürlerimize, eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi, denetim ve inceleme çalışmaları ile diğer konulara dair mevzuat hükümleri konusunda bilgilendirme paylaşımlarda bulunmak üzere, gerçekleştirilen “2018-2019 Öğrenme – Öğretme Etkinlikleri”ne Bulancak ve Piraziz ilçeleri ilçeleriyle devam edildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantı öncesinde, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut’u makamında ziyaret ederek, ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri ve yürütülen çalışmalar konusunda bilgiler aldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun da yer aldığı etkinlik, 22.03.2019 Cuma günü Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Toplantı Salonunda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ile Bulancak ve Piraziz ilçelerindeki okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla düzenlendi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada; Bu tür etkinliklerin, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesi esnasında karşılaşılan sorunların giderilmesi veya en aza indirilmesi açısından önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca, eğitim öğretim faaliyetlerinin dayanağı olan mevzuatlar hususunda daha fazla bilgi sahibi olunması ve uygulamada birliktelik sağlanması bakımından önemli olduğunun altını çizdi.

 

Sayın Müdürümüz konuşmasının devamında okul ve kurum müdürlerimize, Bakanlığımız mevzuatları (kanun, yönetmelik, yönerge vb.) ile faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlar, karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm yolları konularında bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Eğitimlerde, Müdürlüğümüz Maarif Müfettişi Yüksek Durmuş tarafından okul ve kurum müdürlerine, okullarında kaliteyi artırmaya yönelik olarak, öğretmenlere nasıl bir rehberlik ve mesleki yardımda bulunmaları hususunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

22-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.