GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 2020-2021 Yıl Sonu Mesajı

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 2020-2021 Yıl Sonu Mesajı

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 2020-2021 Yıl Sonu Mesajı

Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan sevgili evlatlarımız, onların yetişmesinde emeği büyük olan öğretmen arkadaşlarım ve değerli veliler; 

2020-2021 eğitim öğretim yılını 2 Temmuz'da tamamlıyoruz. Ülke olarak salgın sürecinin olumsuzluklarını geride bırakıyor ve geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Bu zorlu süreçte öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerimiz eğitim için büyük bir gayret ve fedakârlık gösterdiler. Özverili eğitim camiamız ve velilerimizle işbirliği halinde gerçekleştirilen uzaktan eğitimler, evlatlarımızın bir an olsun eğitim ve öğretimden uzak kalmamasını sağlamıştır.

Sevgili Öğrenciler;

Her biriniz bizim için ayrı bir değer, ayrı bir cevhersiniz. Sahip olduğunuz bu cevheri gün yüzüne çıkaracak olanlar başta eğitim camiamızın güçlü neferleri öğretmenlerimiz ve tabi ki sizlerin azim ve gayretidir. Sizlerden beklentimiz; geleceğimizin güçlü Türkiye'sinde "Ben de varım" diyebilmenizdir.

Yaşadığımız bu süreçte evlerinizde kalarak uzaktan eğitimle, her ne koşulda olursa olsun eğitimin sürekliliğini tecrübe etme imkânı buldunuz. Yaz tatili döneminde siz sevgili öğrencilerimizden dileğimiz; "Telafi de ben de varım" diyerek verimli bir tatil geçirmenizdir. Eksiklerinizi belirleyip çalışmalarınızı bu doğrultuda bir hedef üzerine oturtun. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. Sorgulayarak, inceleyerek, keşfederek, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olma yolunda ilerleyen siz gençlere olan inancımız tamdır.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz;

Sağlıklı bireyler olma yolunda evlatlarımızın en büyük destekçisi olan sizler, "Evde Kal" çağrısına uyduğumuz bu dönemde de onların eğitim öğretim hayatlarına önemli bir katkı sundunuz. Velilerimiz evlerini adeta bir ilim yuvasına çevirerek çocuklarına destek olurken siz değerli öğretmenlerimiz de çocuklarımızı eğitim öğretimden mahrum bırakmadınız. Sayın Bakanımızın da sözlerinde ifade ettiği gibi "Keşke her gün dışarıya çıksak" diyen çocuklarımızla "iyi ki" dediklerimizin listesini hazırlayalım ve keşkeklerin altına saklanmış ne çok şükredecek varlığımız olduğunun hazzını birlikte yaşayalım.

Yeni eğitim öğretim dönemi için gün sayıyor olacağız. Tüm eğitim ailemizin sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaz tatili geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                       Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.