GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun YKS Sınavlarına İlişkin Mesajı

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun  YKS Sınavlarına İlişkin Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Kıymetli Velilerimiz

            2018-2019 eğitim öğretim yılının sonuna gelirken ilimiz ve Türkiye geneli yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT, AYT ve Yabancı Dil Sınavları) bu yıl, 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Geleceğimizin Parlak Beyinleri, Sevgili Gençler;

2023 yılı için büyük, ciddi ve önemli gelişme hedeflerini önüne koymuş olan ülkemizin bu hedefleri gerçekleştirmesi tam da sizin kuşağınıza denk gelmektedir. Üniversitede hayatı ve eğitimi, öğreneceğiniz bilgiler yanında, sizlerin daha kültürlü, daha araştırmacı, üretken, donanımlı, ülkesini, milletini ve insani değerleri her şeyin üstünde tutan nesiller olarak yetişmenize vesile olacaktır.

12 yıllık öğrenim temel eğitim ve ortaöğretim hayatınızı bitirip adım atmayı planladığınız üniversite hayatı da bunun bir devamı olacaktır. Üniversite eğitiminde alacağınız bilgi ve donanımla istediğiniz alanlarda uzmanlaşıp, ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda emek vereceğiniz mesleklere sahip olacaksınız. Gireceğiniz bu sınavlar sizlerin hangi alanda iyi olduğunuzu belirlemek içindir. Bu yüzden motivasyonu sağlam, kararlı bireyler olarak sınava girmelisiniz.

Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, sınav olgusunu gerçekçi bir şekilde değerlendirmeye çalışın. Önemli olan; sınava hazırlık döneminde sorumluluğunuzu üstlenmeniz ve sürece sahip çıkmanızdır. Bu bağlamda, hayatı bir bütün olarak göz önüne getirdiğinizde, başarının sadece bu sınava bağlı olmadığını unutmayınız.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım ve Değerli Veliler;

Hedeflerine bir adım daha yaklaşmış olan bu genç beyinlerin tatlı ve yorucu yolculuğunda onları hiç yalnız bırakmadınız. Her daim yanlarında oldunuz. İlk kelimesinden öğrenim hayatına kadar onları "birey" olarak kabul edip, yeteneklerini keşif ve geliştirmede onlara kılavuz oldunuz. Sizlere de bu vesileyle emek ve sabrınız için teşekkür ediyor, sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere de kolaylıklar diliyorum.

Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Dualarımız sizlerle, yolunuz ve bahtınız açık olsun.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                 Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.