GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Sayın Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yaptı

2018-2019 eğitim-öğretim yılında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, 24 Nisan 2019 Çarşamba günü Keşap Öğretmenevinde değerlendirme toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, şube müdürleri Gökay Tuncer ve Fazlı Çiçek ile ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, okullarımızın, eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz okul müdürlerine, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ile Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT)’ye hazırlanan öğrencilerimize yönelik destek ve rehberlik çalışmalarına artırarak devam edilmesi, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesi amacıyla sıklıkla ölçme değerlendirme yapılması, kazanımların kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde Destekleme Yetiştirme Kursları (DYK)’larda gerekli çalışmaların yapılması, Bakanlığımızca açıklanan “Örnek Sorular”ın okullardaki uygulamalarına ağırlık verilmesi, eğitimde verimliliğin artırılması amacıyla öğrenci devamlılığının sağlanması için velilerle toplantılar yapılması hususlarını vurguladı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantının devamında, Yenilenen Müfredat Programları, Değerler Eğitimi, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştaylar ve şenlikler, ders dışı öğrenme faaliyetleri, yerel ve ulusal-uluslararası yarışmalara katılım, destekleme ve yetiştirme kursları (DYK), özel eğitim, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar, okullarda hijyen, taşımalı eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği-okullarda güvenli ortamın oluşması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretime dair bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunurken, hizmetlerin yürütülmesinde okul ve kurumlarımızca dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalar yaptı.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda ilçe milli müdürlerimizden, ilçelerindeki eğitim öğretim faaliyetleri, okulların ihtiyaç ve sorunlara dair bilgiler alarak, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

24-04-201924-04-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.