GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Keşap İlçe Paylaşım Toplantısına Katıldı

Sayın Müdürümüz Keşap İlçe Paylaşım Toplantısına Katıldı

2019-2020 eğitim-öğretim yılında bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere, 15 Ekim 2019 Salı günü Keşap Fen Lisesi Toplantı Salonunda, Keşap ilçe paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun Başkanlığında yapılan toplantı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan ve Şube Müdürü Önder Kılıç ile Keşap ilçe milli eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu insanı, maddi, manevi tüm unsurlarıyla bir bütün olarak gören bakışı temsil etmektedir. Buradan hareketle çocuklarımızın ve gençlerimizin, milli ve manevi değerlerine bağlı, birey olarak ihtiyaç duydukları kazanımları elde ederek geleceğe güvenle hazırlanmaları hususunda, bizlere büyük görevler düşmektedir.

Bu doğrultuda, ilçelerimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek üzere yaptığımız paylaşım toplantıları ile okul ve kurum yöneticilerimizle tanışma, istişare ederek sorun ve eksiklikleri yerinde tespit etme imkanı buluyoruz.

Bu sayede yöneticilerimizin, ekip ruhu ile hareket ederek, eğitim öğretimde kalitenin ve ilçe başarısının artırılmasına daha çok katkı sağlamalarını hedeflemekteyiz." diye konuştu.

 

Toplantıda Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt, Keşap ilçesinin eğitim öğretim göstergeleri ve yıl içerisinde yürütülen faaliyetlerle ilgili sunum gerçekleştirdi.

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS) sınavlarına hazırlık ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)'ların etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi, Okul Dışı Öğrenme Ortamları, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Dezavantajlı çocukların uyumu, okul ve veli ziyaretleri düzenlemesi, Taşımalı Eğitim planlaması ile araç ve yemek denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimi, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması,  TÜBİTAK ve AB Projeleri, "Ayın Okulu Projesi" başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen yarışma ve çalıştaylar (Giresun Temalı Yarışmalar, İyi Örnekler Çalıştayı) ve şenlikler, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarınca yürütülen "Mesleğim Hayatım Portalı" ve "Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi", personel ve hizmet içi eğitim iş ve işlemleri başta olmak üzere eğitim öğretimle ilgili birçok başlık ele alınarak paylaşım ve hatırlatmalarda bulunuldu.

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerini tek tek dinleyerek ihtiyaç ve sorunlarını dinledi, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu. 

Toplantının sonunda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul ve kurum müdürlerimize yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

15-10-201915-10-201915-10-201915-10-201915-10-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.