GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz, Şebinkarahisar İlçesinde Toplantı ve Ziyaretler Gerçekleştirdi

Sayın Müdürümüz, Şebinkarahisar İlçesinde Toplantı ve Ziyaretler Gerçekleştirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Şebinkarahisar ilçesine giderek, toplantı ve ziyaretler gerçekleştirdi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu 26 Mart 2019 Salı günü yapılan ilçe ziyaretinde, Şebinkarahisar Kaymakamı Sayın Taner Tengir’i makamında ziyaret ederek, ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bir süre sohbet etti. Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcsı Tuncer Turan ve ilçe milli eğitim yöneticileri de hazır bulundu.

 

Sayın Müdürümüz ziyaret sonrası, Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Derbeder’den ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri ve yürütülen çalışmalar konusunda bilgiler aldı.

 

Sayın Müdürümüz programının devamında, Müdürlüğümüz ve bağlı ilçe, okul, kurum müdürlerimize, eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi, denetim ve inceleme çalışmaları ile diğer konulara dair mevzuat hükümleri konusunda bilgilendirme paylaşımlarda bulunmak üzere, Öğrenme – Öğretme Etkinlikleri” kapsamında Şebinkarahisar Alucra ve Çamoluk ilçelerine yönelik olarak düzenlenen toplantıya katılarak okul ve kurum müdürleriyle bir araya geldi.

 

Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan ile Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerindeki okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada; Bu tür etkinliklerin, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesi esnasında karşılaşılan sorunların giderilmesi veya en aza indirilmesi açısından önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca, eğitim öğretim faaliyetlerinin dayanağı olan mevzuatlar hususunda daha fazla bilgi sahibi olunması ve uygulamada birliktelik sağlanması bakımından önemli olduğunun altını çizdi.

 

Sayın Müdürümüz konuşmasının devamında okul ve kurum müdürlerimize, Bakanlığımız mevzuatları (kanun, yönetmelik, yönerge vb.) ile faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlar, karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm yolları konularında bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Eğitimlerde, Müdürlüğümüz Maarif Müfettişi Yüksek Durmuş tarafından okul ve kurum müdürlerine, okullarında kaliteyi artırmaya yönelik olarak, öğretmenlere nasıl bir rehberlik ve mesleki yardımda bulunmaları hususunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

26-03-201926-03-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.