GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Giresun Fen Lisesini Ziyaret Etti

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Giresun Fen Lisesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 10 Mart 2020 Salı günü Giresun Fen Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

Sayın Müdürümüzün ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan ile okul yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu. Sayın Müdürümüz okulu ziyaretinde, kısa süre önce annesi kaybeden Okul Müdürü Ağabey Tanış'a taziyelerini iletti.

 

Okul Müdürü Tanış'tan okulun fiziki yapısı ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler alan Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim öğretim ortamlarını gezdi ve okul güvenliğiyle ilgili çalışmalarla alınan önlemleri yerinde gözlemledi. Müdürümüz Tosunoğlu öğretmenler odasını da ziyaret ederek, öğretmenlerimizle bir araya geldi.

 

Sayın Müdürümüz öğretmenlere hitaben; Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunarak, çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi. Müdürümüz ders içi uygulamalarda, EBA ve "Ortaöğretim Materyal" modüllerindeki içeriklerin ve benzeri soru kalıplarının etkin olarak kullanılmasının önemine değindi. 

 

Müdürümüz Tosunoğlu öğretmenlerimizden TÜBİTAK vb. proje faaliyetlerine katılımın artırılmasını isterken, çalışmalarını müfredat programlarına ve kazanımlara uygun olarak yapmalarını, okuma-anlama, analiz etme çalışmalarına ağırlık vermelerini vurgularken, özellikle sınavlarda yanlışı azaltma yönünde çalışmalar yapmalarını istedi.

 

Müdürümüz ayrıca, öğrencilerimizin eğitim öğretim ve sınavlara hazırlık süreçlerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve çözümünde, öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin, başarıyı artıran önemli bir etken olduğunun altını çizdi.

 

Müdürümüz toplantıda, öğretmenlerimizi de dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, öğretmenlerimizin, ilimizin eğitim öğretim kalitesi ve akademik başarının yükseltilmesi için şimdiye kadar olduğu gibi bunda sonra da gereken azim ve özveriyi göstereceklerine inandığını dile getirirken, çalışmalarında başarılar diledi.

 

10-03-202010-03-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.