GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İl Geneli Lise Müdürleriyle Telekonferansla Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İl Geneli Lise Müdürleriyle Telekonferansla Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, salgınla mücadele kapsamında 23 Kasım 2020 tarihinden itibaren tüm kademelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve istişarede bulunmak üzere il geneli ortaöğretim kurumlarının müdürleriyle telekonferans üzerinden toplantı yaptı.

 

8 Aralık 2020 Salı günü yapılan toplantıda; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, okul müdürlerimize, uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaların bir değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Yüz yüze eğitime ara verdiğimiz bu dönemde "Tatil Değil, Uzaktan Eğitim" düstûrundan hareketle okul müdürlerimizden; Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerimizin TRT EBA TV yayınlarını ve eba.gov.tr faaliyetlerini aktif olarak takip etmelerini, bu hususta gerekli yönlendirmelerin öğretmenlerimiz tarafından yapılmasını istedi.

 

Müdürümüz ayrıca; Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT)'ye hazırlık kapsamında Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde E-Kitap olarak sunulan Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını vurguladı.

 

Sayın Müdürümüz ayrıca Bakanlığımızın 11. ve 12. Sınıflar için hazırladığı "EBA Akademik Destek Programı" hakkında tüm öğrencilerimizin bilgilendirmesini ve aktif olarak programdan faydalanmaları yönünde gereken teşvikin yapılmasını istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu okul müdürlerimizden, Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" ve Harici Canlı Ders uygulamalarına da değinerek, tüm sınıf düzeylerinde "EBA Canlı Sınıf" ve Harici Canlı Ders uygulamalarına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi. Bu doğrultuda ders planlamalarının okul müdürlüklerince yapılarak, öğrenci ve velilerle paylaşılmasını istedi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, müdürlerimizden Bakanlığımızın Örnek Sorular çalışmalarına destek vermek üzere Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından "Soru Otomasyon Sistemi"nin hayata geçirildiğini belirterek, tüm öğretmenlerimizin soru havuzuna katkı sağlamaları yönünde gerekli teşvik ve hatırlatmaların yapılmasını istedi.

 

Okulların uzaktan eğitim döneminde boş olmasını fırsat bilerek fiziki mekanlardaki tadilat ve tamirat gereksinimlerinin bu dönemde gerçekleştirilmesini dile getirdi.

 

Ayrıca, MEBBİS üzerinde HES Kodu Sorgulama Modülü açılmış olup, okullara gelen tüm kişilerin HES Kodu Sorgulama ve Modüle girişlerinin yapılarak sorgulanmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimizle uzaktan eğitim döneminde karşılaşılan sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi el birliğiyle atlatacağımıza olan inancını dile getirirken, okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında başarılar diledi.

08-12-202008-12-202008-12-202008-12-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.