GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İl Zümre Başkanları ile Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu,  İl Zümre Başkanları ile Bir Araya Geldi

2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesi Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi ve Mesleki Eğitim İl Zümre Başkanları Toplantıları 28 Ağustos 2020 Cuma günü okullarımızda gerçekleştirildi. Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Mustafa Kemal Ortaokulu'nda il zümre başkanları toplantısına katıldı.

 

Toplantıda; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu zümre başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada; Zümre toplantıları ile eğitim öğretimin faaliyetlerinin planlama ve koordinesi, bilgi akışı ve paylaşımı ile öğrenci başarısının arttırılması konuları ile aynı alanlar arasında iletişim, uyum ve işbirliğinin sağlanması, öğrenme güçlüğü çekilen konuların tespit edilerek giderilmesi yönünde gerekli tedbirlerin uygulanması, öğrencilerimizin genel başarı seviyelerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda eğitim öğretim hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi için okul yönetimlerine ve ilgili kurullara görüş ve öneriler sunulmasının amaçlandığını dile getirdi.

 

Sayın Müdürümüz zümre başkanlarından; çalışmalarını yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda gerçekleştirmelerini, eğitim-öğretim kalite ve standartlarının yükselmesi ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için zümre toplantılarının önem arz ettiğini vurgulayarak, gereken titizlik ve hassasiyeti göstermelerini istedi.

 

Sayın Müdürümüz  Tosunoğlu Okulların sağlıklı ve güvenle açılabilmesi için Bakanlığımızın uyarı, yönlendirme ve bilgilendirmeleri doğrultusunda çalışmaların tüm personelimizle yürütüldüğünü, sınıfların sosyal mesafeye göre ayarlanması, dezenfektan, fiziki ve sosyal yeterlilikler gibi hususlarda tüm hazırlıkların ve standartların tamamlandığını söyledi.

 

 

Bu kapsamda; Okullarımızda tekrar buluşma ve yüz yüze eğitime bir an önce kavuşma ümidiyle bütün eğitim çalışanlarına ve öğretmenlerimize bu süreçteki çabalarından dolayı teşekkür ederek, sağlıklı günler ve başarılı çalışmalar dileyerek, 31 Ağustos itibarıyla başlayacak eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

28-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.