GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Yaptı.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Yaptı.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, 19 Ağustos Perşembe günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Şube Müdürleri hazır bulundu.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda ilçe müdürlerimize hitaben; eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, hedeflerimize ulaşılması, il ve ilçe başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı. Müdürümüz ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi.

Toplantıda Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda; 2021-2022 yılı eğitim öğretimin başlaması ile ilgili yapılacak çalışmalar, Korona virüsle mücadele, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının Denetimi, İYEP Faaliyetleri, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi, Liselere ve Yüksek Öğretime Geçiş Sınavının Değerlendirilmesi, Yenilenen Temel Eğitim ve Ortaöğretim Programları Tüm öğretmenlere tanıtım, Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar ve Ders Planları, Değerler Eğitimi, Ücretsiz Ders Kitapları Akademik Başarıların Arttırılmasına Yönelik Çalışmalar,Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi Başarıyı Arttırma Eylem Planı, Ders Dışı Öğrenme  Ortamları, Veli Ziyaretleri, Projeler, TUBİTAK 4006, Tanı, Anla, Değerlendir Projesi, Meslek Liseliler Aileler ile Buluşuyor, İyi Örnekler Çalıştayı, e-Twining, Ders Dışı Eğitim Çalışmaları ( Sosyal Kültürel Etkinlikler ), Yarışmalar, Özel Eğitim, Bağımlılıkla Mücadele, Şiddeti Önleme, Eğitim Kaynaklarının Ortak Kullanımı, Okulların Hijyen Durumu-Taşıma-Pansiyonlar, Okul Kantinleri, Yaygın Eğitim, Açılan Kurslar, Hizmet İçi Eğitim İhtiyaçlarının Talepler Doğrultusunda Planlanması, İş sağlığı ve Güvenliği, Okullarda Güvenli Ortamın Oluşturulması, Sosyal Tesislerin Temizlik ve Hijyeni konularında bilgilendirme ve hatırlatmalar yaptı.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda ayrıca, müdürlerimizin ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

20-08-202120-08-202120-08-202120-08-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.