GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, 18 Ağustos Salı günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile ilçe milli eğitim müdürleri hazır bulundu.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda ilçe müdürlerimize hitaben; eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, hedeflerimize ulaşılması, il ve ilçe başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı. Müdürümüz ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi.

İlimiz genelindeki eğitim öğretim faaliyetlerinin genel bir değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda;

Toplantıda Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda; Mesleki Çalışma Programı işlemlerinin yapılması, "Okulum Temiz" belgelendirme programı dahilinde okullarımızın kontrol kılavuzuna göre hazırlanması ve maksimum sayıda okulumuzun bu belgeyi alması, TSE'nin salgınla mücadele kapsamında yayınladığı bilgilendirmelerin dikkate alınması, Okullarımızda gerekli komisyonların kurulması (Hijyen, Uzaktan Eğitim, okul pandemi, Taşıma ve pansiyon vb.),  Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş sisteminde öğrencilerin tercihlerinin özenle yaptırılması, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) açılması, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, müdürlerimizin ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

20-08-202020-08-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.