GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ilçe milli eğitim müdürleriyle yılsonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

 

8 Temmuz 2020 Salı günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda sosyal mesafe kurallarına riayet ederek gerçekleştirilen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantının başlangıcında Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 2019-2020 eğitim öğretim yılının Pandemi dönemi ve Uzaktan Eğitim süreci başta olmak üzere genel bir değerlendirmesiyle yeni normalle birlikte bundan sonra yapılacak faaliyetlere dair önemli hatırlatmalar yaptı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda ilçe milli eğitim müdürlerimize; Bakanlığımızın Covıd-19 ilen kapsamında okullarımızda alınması gereken önlemlere dair talimatları doğrultusunda okullarımızda yapılacak hazırlık ve tedbirler başta olmak üzere birçok konuda önemli bilgilendirme ve paylaşımlarda bulundu. 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ilçe milli eğitim müdürlerimizden; Yıl sonu iş ve işlemlerinin bir an önce tamamlanmasını isterken, LGS ve YKS sınavları tercih dönemi rehberlik ve danışmanlık faaliyetleri, telafi eğitimi çalışmaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Taşımalı Eğitim ve özel okul servisleri ile ilgili iş ve işlemler, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalar ve yarışmalar, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştay ve şenlikler, ders dışı eğitim faaliyetleri, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulundu.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda ilçe milli eğitim müdürlerimizle, ilçelerinde karşılaştıkları sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu. 

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, normalleşme süreciyle birlikte eğitim öğretimde korunma, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaya devam edeceğimizi belirterek, yeni dönemde de ilçe milli eğitim müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi. 

09-07-202009-07-202009-07-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.