GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Konferansa Katıldı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Konferansa Katıldı

Müdürlüğümüzün organizasyonu ile 20 Kasım 2019 Çarşamba günü, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda, MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan'ın konuşmacı olarak yer aldığı "Ortak Kültürel Değerlerin Korunması İçin Eğitimde Birlik, Yeni Öğretmen Uygulamaları ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar" konulu konferans düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu' nun da izleyenler arasında yer aldığı konferans, il milli eğitim müdür yardımcıları Tuncer Turan, Ergin Aybar ve Zafer Balcı, il milli eğitim şube müdürleri, okul ve kurumlarımızdan yöneticiler ve il geneli zümre başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu konferansın açılışında yaptığı konuşmada, Prof. Dr. Mustafa Özcan'ın ilimize gelerek bizlere zaman ayırmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, konferansta paylaşacağı bilgi ve birikimlerin, hepimiz için aydınlatıcı olacağını ifade etti.

 

Konferansta Prof Dr. Özcan tarafından katılımcılara, Ortak Kültürel Değerlerin Korunması İçin Eğitimde Birlik, Yeni Öğretmen Uygulamaları ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar başlıklarında olmak üzere; Öğretmen Nasıl Olmalı, Öğrenme ve Öğretme, Okulda Üniversite işbirliği, Flipped Learning, Liderlik, STEM, Maker Hareketi, Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) ve Oyunlaştırma gibi yenilikçi öğrenme yaklaşımlarına dair sunum ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

Konferansta dinleyenlere kendi meslek hayatından kesitler de sunan Prof. Dr. Özcan; Eğitim çalışanlarının bir araya gelerek fikir paylaşımında bulunmalarının, birbirlerinin akademik, sosyal, kültürel bilgi birikiminden faydalanarak, birlikte yeni ufuklar açmalarına, yeni çalışma alanlarının farkına varmalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağını ifade etti.

 

21-11-201920-11-201921-11-201921-11-2019 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.