GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Lise Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Lise Müdürleriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Milli Savunma Üniversitesi MSÜ ile Yükseköğretim Kurumları YKS (TYT-AYT) sınavları hazırlıklarının değerlendirmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili lise müdürleriyle toplantı yaptı.

 

10 Haziran 2020 Salı günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, sosyal mesafe, korunma ve hijyen kurallarına riayet edilerek düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Önder Kılıç ve Merkez ilçede bulunan lise müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplantının başlangıcında Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından Uzaktan Eğitim süreci başta olmak üzere bugüne kadar yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapılırken, normalleşmeyle birlikte bundan sonra yapılacak faaliyetlerle ilgili de önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda lise müdürlerimize; 14 Haziran 2020 tarihindeki MSÜ sınavı ile 27-28 Haziran 2020 tarihindeki YKS sınavları için okullarımızda yapılacak hazırlıklar, sınav görevlilerinin ve öğrencilerin koruyucu ekipman kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri için alınacak tedbirler konusunda hatırlatmalarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz sınavlara az bir zaman kaldığına vurgu yaparak; Sınıf, branş ve rehber öğretmenlerinin YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam etmelerini, bu doğrultuda öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapmalarını istedi.

 

Toplantının devamında Şube Müdürü Önder Kılıç tarafından lise müdürlerimize; Bakanlığımızın genelge, resmi yazı ve talimatları çerçevesinde, YKS ve MSÜ sınavları ile ilgili bilgiler verilerek, sosyal mesafe, maske, dezenfektan kullanımı ve sınavların işleyişi konularında bilgiler verildi.

 

Bu amaçla okul ve kurumların 2019-2020 yılsonu iş ve işlemleri kapsamında yapılacak, öğretmenler kurulu, zümre toplantıları, öğrencilerin kayıt ve nakil işlemleri, sınıf geçme işlemleri, denklik, sorumluluk sınavları ve sorumluluğun kalkması, not işlemlerinin bitirilmesi, devamsızlık, staj işlemleri, teşekkür, takdir, onur ve üstün başarı belgesi düzenlenmesi konuları başta olmak üzere bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

Toplantıda ayrıca, okullarımızın telafi eğitimleri ile ilgili bilgiler verildi. Özel okulların 15 Ağustos 2020 tarihinde, devlet okullarının ise 31 Ağustos 2020 tarihinde telafi eğitimlerine başlayacağı vurgulanarak,  sürece ilişkin hatırlatmalar yapıldı.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, normalleşme süreciyle birlikte eğitim öğretimde sosyal mesafe, korunma ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğimizi belirterek, yeni dönemde de okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

11-06-202011-06-202011-06-202011-06-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.