GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere 30 Eylül 2019 Pazartesi günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Merkez ilçe bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, Şube Müdürleri Ali Topçu ve Fazlı Çiçek ile merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürleri hazır bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Eğitim öğretimin başlamasıyla okul ve kurumlarımızın yürüteceği faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Toplantıda Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları) ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, Okul Dışı Öğrenme faaliyetleri, devam oranlarının artırılması, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştaylar ve şenlikler, ders dışı eğitim faaliyetleri, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretim faaliyetlerinde kalitenin yükseltilmesi ve akademik başarının artırılması için tüm yöneticilerimizin gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

30-09-201930-09-201930-09-2019

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.