GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Merkez ilçedeki okul ve kurum müdürleriyle telekonferans üzerinden toplantı yaptı. 25 Haziran 2020 Perşembe günü düzenlenen toplantı Merkez ilçedeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantılarda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmalar baştan olmak üzere 2019-2020 eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaparak, 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesi planlanan çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Müdürümüz Tosunoğlu; okul müdürlerimizden, 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT) öncesinde, hazırlıkları eksiksiz olarak tamamlamalarını istedi. Merkezi sınavlar (LGS ve YKS) sonrasında, öğrencilerimize tercih döneminde rehberlik ve danışmanlık vermek için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimizden, yıl sonu iş ve işlemlerinin bir an önce tamamlanmasını isterken, LGS ve YKS sınavları tercih dönemleri, Telafi eğitimi çalışmaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Taşımalı Eğitim ve özel okul servisleri ile ilgili iş ve işlemler, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalar ve yarışmalar, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştay ve şenlikler, ders dışı eğitim faaliyetleri, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimizle karşılaştıkları sorunlarla ihtiyaç ve önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okullarının ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

25-06-202025-06-202025-06-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.