GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere 17 Ağustos Pazartesi günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Merkez ilçe bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürleri hazır bulundu.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Eğitim öğretimin başlamasıyla okul ve kurumlarımızın yürüteceği faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 Toplantıda Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda; Mesleki Çalışma Programı işlemlerinin yapılması, "Okulum Temiz" belgelendirme programı dahilinde okullarımızın kontrol kılavuzuna göre hazırlanması ve maksimum sayıda okulumuzun bu belgeyi alması, TSE'nin salgınla mücadele kapsamında yayınladığı bilgilendirmelerin dikkate alınması, Okullarımızda gerekli komisyonların kurulması (Hijyen, Uzaktan Eğitim, okul pandemi, Taşıma ve pansiyon vb.),  Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş sisteminde öğrencilerin tercihlerinin özenle yaptırılması, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) açılması, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 Müdürümüz Tosunoğlu, müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretim faaliyetlerinde kalitenin yükseltilmesi ve akademik başarının artırılması için tüm yöneticilerimizin gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

19-08-202019-08-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.