GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Ortaöğretim Branş Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Ortaöğretim Branş Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Merkez ilçedeki ortaöğretim kurumlarında görev yapan branş öğretmenleriyle toplantı gerçekleştirdi.

 

12 Aralık Perşembe günü saat 15.30'da, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda öğretmenlere hitaben; İlimizde akademik başarının artırılmasında branş öğretmenlerine büyük görevler düştüğünü vurgulayarak, çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi. Müdürümüz branş öğretmenlerimizin ders içi uygulamalarında, EBA ve "Ortaöğretim Materyal" modüllerindeki içeriklerini ve benzeri soru kalıplarını etkin olarak kullanmalarının önemine değindi.  

 

Müdürümüz Tosunoğlu konuşmasının devamında öğretmenlerimizden, çalışmalarını müfredat programlarına ve kazanımlara uygun olarak yapmalarını, okuma-anlama, analiz etme çalışmalarına ağırlık vermelerini vurgularken, özellikle sınavlarda yanlışı azaltma yönünde çalışmalar yapmalarını istedi.

 

Müdürümüz ayrıca, öğrencilerimizin eğitim öğretim ve sınavlara hazırlık süreçlerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve çözümünde, öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin, başarıyı artıran önemli bir etken olduğunun altını çizdi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu öğretmenlerimizden, çalışmalarını şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini istedi.

 

Toplantının devamında öğretmenlerimize; Başarıyı Artırma Eylem Planlarının Uygulanması, YKS (TYT-AYT) çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kursları (DYK), veli ziyaretleri, yarışmalara katılımın artırılması, öğrenci-öğretmen devamsızlığı, EBA ve Ortaöğretim Materyallerinin kullanımı, kazanımların izleme, değerlendirme ve analizi başta olmak üzere birçok konuda önemli paylaşım ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Müdürümüz toplantıda, öğretmenlerimizi de dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

12-12-201912-12-201912-12-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.