GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Ortaokul Müdürleriyle LGS'ye Hazırlık Toplantısı Yaptı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Ortaokul Müdürleriyle LGS'ye Hazırlık Toplantısı Yaptı

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak LGS Sınavı hazırlıklarının değerlendirmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili toplantı yapıldı.

 

09 Haziran 2020 Salı günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, sosyal mesafe, korunma ve hijyen kurallarına riayet edilerek düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ve Şube Müdürü Önder Kılıç ile Merkez ilçede bulunan ortaokul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplantının başlangıcında Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından Uzaktan Eğitim süreci başta olmak üzere bugüne kadar yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapılırken, normalleşmeyle birlikte bundan sonra yapılacak faaliyetlerle ilgili de önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda ortaokul müdürlerimize; 20 Haziran tarihinde yapılacak LGS sınavı için okullarımızda yapılacak hazırlıklar, sınav görevlilerinin ve öğrencilerin koruyucu ekipman kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri için alınacak tedbirler başta olmak üzere bir çok konuda bilgilendirme ve paylaşımlarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz sınava az bir zaman kaldığına vurgu yaparak; "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav" LGS hazırlıkları kapsamında, Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan 8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Soruları"nın öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, ayrıca sınıf, branş ve rehber öğretmenlerden destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam etmelerini, bu doğrultuda öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapılmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Uzaktan Eğitim sürecinin devam ettiğini, bu sayede sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz yanında, bir üst sınıfa geçecek öğrencilerimizin bilgilerinin de taze ve diri tutulacağını dile getirdi. Bu hususta okul müdürlerimizden; öğrencilerin TRT EBA TV yayınlarını ve eba.gov.tr içeriklerini düzenli olarak takip etmelerini ve öğretmenler tarafından velilerle iş birliği içerisinde gerekli yönlendirmenin yapılmasını istedi.

 

Toplantının devamında Şube Müdürü Önder Kılıç tarafından ortaokul müdürlerimize; Bakanlığımızın LGS sınavı ile ilgili kılavuz, genelge ve resmi yazıları çerçevesinde yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgiler verildi.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, normalleşme süreciyle birlikte eğitim öğretimde sosyal mesafe, korunma ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğimizi belirterek, yeni dönemde de okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

04-06-202009-06-2020 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.