GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Okul ve İnşaatlarımızda İncelemelerde Bulundu

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Okul ve İnşaatlarımızda İncelemelerde Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 15 Eylül 2020 Pazartesi günü Merkez ilçe ve Piraziz'deki okul ve inşaatlarda incelemede bulundu.

 

İncelemelerde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Şube Müdürü Ali Dur, Piraziz ilçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Aydın ile okul yöneticileri hazır bulundu.

 

Merkez ilçedeki Teyyaredüzü İmam Hatip Ortaokulu inşaatı ile Piraziz ilçesindeki İmam Hatip Ortaokulu inşaatını gezen Müdürümüz Tosunoğlu tamamlanma aşamasındaki inşaatların son durumunu yerinde gözlemleyerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu daha sonra beraberindekilerle birlikte Piraziz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulunu ziyaret ederken, Okul Müdürü Atakan Koçhan tarafından okulun fiziki durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında Müdürümüz Tosunoğlu'na bilgiler sunuldu.

 

Burada okulumuz bünyesinde "Yetenekli Çocuklar, Nitelikli İş Gücü, Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" projesi kapsamında oluşturulan Tarım Atölyesini ziyaret eden Sayın Müdürümüz çalışmalar konusunda yetkililerden bilgi aldı.

 

DOKAP ile işbirliği içerisinde yürütülen proje ile Piraziz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu bünyesinde oluşturulan tarım, e-spor, robotik kodlama ve 3D tasarım, resim, müzik ve ahşap atölyeleri ile öğrencilerimizin dijital yeterlilikleri ve beceri yeteneklerinin belirlenmesi, devamında uygulanacak yetenek sınavları ve değerlendirme kriterleri ile öğrencilerin yeteneğine uygun alanlar belirlenerek en başarılı olabileceği liseye yönlendirilmesi hedeflenmektedir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Tosunoğlu, çocuklarımızın yaparak-yaşayarak, üreterek öğrenmesini desteklemek açısından atölye çalışmalarının önemini vurgularken, proje hayata geçmesinde ve yürütülmesinde emeği geçen herkese çalışmalarında başarılar diledi.

 

15-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.