GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun RAM bölgesindeki temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Rehber öğretmenlerle değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

 

14 Şubat 2020 Cuma günü, Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Salonunda iki oturum halinde gerçekleşen toplantıların sabah oturumu Ortaöğretim kurumlarındaki Rehber öğretmenlerin katılımıyla, öğleden sonraki oturumu ise Temel Eğitim kurumlarımızdaki Rehber öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantılarda il Milli Eğitim Şube Müdürleri Önder Kılıç ile Gökay Tuncer de hazır bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantılarda 2019-2020 eğitim öğretim 1. yarıyılının genel bir değerlendirmesini yaparken, 2. yarıyılda yürütülecek çalışmalar ve 2020 yılı içerisindeki LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize yapılacak rehberlik faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Rehber öğretmenlerimizden; Öğrencilerimizin ders içi ve ders dışı faaliyetleri ve sınava hazırlık çalışmalarının planlaması ve yönlendirilmelerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve giderilmesinde rehberlik faaliyetlerinin önemini vurguladı. İlimizde akademik başarının artırılmasında branş öğretmenleri kadar Rehber öğretmenlere de büyük görevler düştüğünü belirtti ve bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının devamında Rehber öğretmenlerimizden; Okullarında, öğrenci devamsızlıkları, sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler, Bağımlılıkla Mücadele konularında yürüttükleri çalışmaları, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini istedi.

 

Müdürümüz toplantıda, Rehber öğretmenlerimizi de dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

14-02-202014-02-202014-02-202014-02-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.