GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Tirebolu RAM Bölgesi Rehber Öğretmenler Toplantısına Katıldı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Tirebolu RAM Bölgesi Rehber Öğretmenler Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Tirebolu Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet bölgesindeki ilçelerimizde görev yapan Rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

 

18 Eylül 2019 Çarşamba günü, Tirebolu Dumlupınar İlkokulu Konferans Salonunda yapılan toplantı, Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve Tirebolu, Görele, Eynesil, Çanakçı, Doğankent ve Güce ilçelerindeki okul ve kurumlardan rehber öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu rehber öğretmenlere, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılacak rehberlik faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu Rehber öğretmenlerimize hitaben; Öğrencilerimizin ders içi ve ders dışı faaliyetleri ve sınava hazırlık çalışmalarının planlaması ve yönlendirilmelerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve giderilmesinde rehberlik faaliyetlerinin önem arz ettiğini vurguladı.

Müdürümüz ayrıca, ilimizde akademik başarının artırılmasında, branş öğretmenleri kadar Rehber öğretmenlere de büyük görevler düştüğünü belirtti ve bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının devamında Rehber öğretmenlerimizden; Yeni eğitim öğretim yılında, okullarındaki öğrenci devamsızlıkları, sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler,ı ve Bağımlılıkla Mücadele konularında yürüttükleri çalışmaları, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini isterken, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda, Rehber öğretmenlerimizi de dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantıda Tirebolu RAM hizmet bölgesindeki rehber öğretmenlere, Rehberlik ve Psikolojik Danışma ile Özel Eğitim hizmetlerine ilişkin yapılan faaliyetler ve planlanan çalışmalar konusunda sunum ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

18-09-201918-09-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.