GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu'nun 2019-2020 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu'nun 2019-2020 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan sevgili evlatlarımız, onların yetişmesinde emeği büyük olan öğretmen arkadaşlarım ve değerli veliler; 

2019-2020 eğitim öğretim yılını hem yüz yüze, hem de uzaktan eğitimle gayet başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Bilindiği üzere dünya genelinde yaşanan koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadelemiz her alanda olduğu gibi eğitim alanında da çeşitli önlemlerle devam etmektedir. Bu önlemler kapsamında "eğitim her koşulda devam eder" sözünün bilinciyle derslerimize uzaktan eğitim yoluyla EBA TV ve canlı derslerle devam ettik. Özverili öğretmen kadromuz ve velilerimizle işbirliği halinde gerçekleştirilen uzaktan eğitimler, evlatlarımızın bir an olsun eğitim ve öğretimden uzak kalmamasını sağlamıştır.

Sevgili Öğrenciler;

Her biriniz bizim için ayrı bir değer, ayrı bir cevhersiniz. Sahip olduğunuz bu cevheri gün yüzüne çıkaracak olanlar başta eğitim camiamızın güçlü neferleri öğretmenlerimiz ve tabi ki sizlerin azim ve gayretidir. Suya, toprağa, güneşe ihtiyacı olan tohum misali sizler de geleceğimize bıraktığımız eşsiz fidanlarsınız. Sizlerin ihtiyacı olansa en başta geçmişini bilmek, tanımak ve örnek almak, milli manevi değerlerle donatılmak, geleceğimizin güçlü Türkiye'sinde "Ben de varım" diyebilmektir.

Yaşadığımız bu süreçte evlerinizde kalarak uzaktan eğitimle, her ne koşulda olursa olsun eğitimin sürekliliğini tecrübe etme imkânı buldunuz. Kanuni 'nin "Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözlerinden hareketle sağlığın her şeyden kıymetli olduğunu bir kez daha anladık. Yaz tatili döneminde de siz sevgili öğrencilerimizden dileğimiz; kendimizi bu salgından mümkün olduğunca muhafaza ederek verimli bir tatil geçirmeniz. Kitapların eşsiz gücünü belki de en çok bu dönemde keşfedecek onlarla dünyanızı aydınlatma imkânı bulacaksınız.

Eksiklerinizi belirleyip çalışmalarınızı bu doğrultuda bir hedef üzerine oturtun. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. Sorgulayarak, inceleyerek, keşfederek, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olma yolunda ilerleyen siz gençlere olan inancımız tamdır.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz;

Sağlıklı bireyler olma yolunda evlatlarımızın en büyük destekçisi olan sizler, "Evde Kal" çağrısına uyduğumuz bu dönemde de onların eğitim öğretim hayatlarına önemli bir katkı sundunuz. Velilerimiz evlerini adeta bir ilim yuvasına çevirerek çocuklarına destek olurken siz değerli öğretmenlerimiz de çocuklarımızı eğitim öğretimden mahrum bırakmadınız. Sayın Bakanımızın da sözlerinde ifade ettiği gibi "Keşke her gün dışarıya çıksak" diyen çocuklarımızla "iyi ki" dediklerimizin listesini hazırlayalım ve keşkelerin altına saklanmış ne çok şükredecek varlığımız olduğunun hazzını birlikte yaşayalım.

Bir eğitim öğretim sezonunu geride bırakırken mutlu, sağlıklı, huzur dolu bir yaz tatili geçirmenizi diliyor, eğitim öğretim sürecinde emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımla, kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrencilerimizin de şimdiden verimli bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyor, 20 Haziran tarihindeki LGS ve 27-28 Haziran tarihlerindeki YKS sınavlarında tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                       Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.