GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüzün 2020-2021 Eğitim Öğretim 1. Yarıyıl Tatili Mesajı

Sayın Müdürümüzün 2020-2021 Eğitim Öğretim 1. Yarıyıl Tatili Mesajı

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Velilerimiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimin kalitesini arttırmak ve onu daha üst noktalara taşımak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Bu doğrultuda, 2020-2021 eğitim öğretim yarıyılını tamamlayıp sömestr tatiline girmiş bulunmaktayız. 

Geçen yıl mart ayından itibaren ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altında bırakan salgınla mücadelemiz bilinçli ve kararlı bir şekilde sürerken, okullarımız da eğitim öğretime uzaktan eğitim olarak devam etmektedir.

Bu süreçte okullarımızı kademeli olarak açmakla birlikte artan vaka sayısı, tekrar uzaktan eğitime dönmemize neden olmuştur. Önceliğimizin evlatlarımız ve onların sağlığı olması sebebiyle eğitimlerimiz; özverili öğretmenlerimiz ve fedakâr velilerimizin gayretiyle devam etmektedir.

Sevgili Öğrenciler;

Salgının gölgesinde geçen birinci yarıyılda elinizden gelen gayreti gösterdiniz. Tatille birlikte yeni döneme daha güçlü ve daha başarılı olarak devam edeceğiniz kanaatindeyim. Unutmayın ki başarınızın temel sırrı sistemli, planlı ve disiplinli çalışmadır. Öğrendiğiniz her yeni bilgi sizi heyecanlandırmalı ve onu hayatta nasıl kullanacağınızın sentezini yapmalısınız.

Biliyoruz ki salgın döneminde, sizler çok sevdiğiniz öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan ayrı kaldınız. Elbette ki eğitim ve öğretimin yapıldığı en güzel yerler okullardır. Öğretmeninizin gözlerinin içine bakarak, sıra arkadaşınızla tatlı rekabetlerde sorular çözerek öğrenmek, eğitimi zevkli hale getirir. Ancak bilin ki bu süreçteki sabrınız meyvelerini verecek ve ikinci döneme umut ediyoruz ki yüz yüze eğitimle başlayacaksınız.

Bilginin sınırı olmadığı gibi onu öğrenmenin de yeri ve zamanı yoktur. Geride bıraktığınız bu yarıyıl döneminde tatili çok iyi değerlendirip; okurken sorgulayan, araştırırken heyecanlanan bireyler olmanızı temenni ediyor şimdiden iyi tatiller diliyorum.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım ve Değerli Veliler;

Emekleriniz ve bitmeyen özverinizle bir yarıyılı daha tamamlamış bulunmaktayız. Buradaki en önemli mihenk taşı olan sizler sayesinde 2023 hedeflerimize artık daha yakınız. Bu kutsal yolculuğunuzda bilmelisiniz ki her daim yanınızdayız.

Salgın dönemi hayatlarımızdan alırken belki de birçok değeri hayatımıza kattı. Bunların başında sabır, özveri ve fedakârlık geliyor. Veli-Öğretmen işbirliğinde evlerimizi adeta bir irfan yuvasına dönüştüren sizler "Her Koşulda Eğitim" i mümkün kıldınız. Ne mutlu bizlere ki geleceğimiz çocuklara; çocuklarımız da sizlere emanet... 

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin en kısa zamanda yüz yüze eğitimle okullarına kavuşacağı temennisiyle başta çocuklarımızı türlü fedakârlıkla yetiştiren velilerimiz olmak üzere kıymetli öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız ile sevgili öğrencilerimizin yarıyıl tatilini en güzel şekilde geçirmelerini diliyorum. 

 

                                                                                                                                                                            Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                             İl Mili Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.