GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüzün 2020-2021 Eğitim Öğretim 2. Yarıyıl Mesajı

Sayın Müdürümüzün 2020-2021 Eğitim Öğretim 2. Yarıyıl Mesajı

              Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Velilerimiz; Devletimizin kademeli normalleşmeye geçiş kararı çerçevesinde, 2020-2021 eğitim öğretim 2. Yarıyılına, kademeli olarak yüz yüze eğitime geçerek başlamış bulunmaktayız.

Önceliğimizin evlatlarımız ve onların sağlığı olması sebebiyle eğitimlerimiz; özverili öğretmenlerimiz ve fedakâr velilerimizin gayretiyle devam etmektedir.

Bu süreçte okullarımızda, kademeli olarak yüz yüze eğitimle birlikte, bulaş riskini en aza indirmek ve vakâ sayısını düşürmek için maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uymamız büyük önem arz etmektedir.

Sevgili Öğrenciler;

Salgının gölgesinde yüz yüze ve uzaktan eğitim olarak geçirdiğimiz birinci yarıyılda elinizden gelen gayreti gösterdiniz. Yarıyıl tatilinde dinlenmiş olarak yeni döneme, daha güçlü ve dinç şekilde girdiğiniz kanaatindeyim.

Uzaktan eğitim ve sonrası yarıyıl tatilinde, çok sevdiğiniz öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan uzak kaldınız. Okullarınızı, sınıflarınızı, öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla tam tabiriyle yüz yüze, bir arada ders işlemeyi, zaman geçirmeyi özlediniz. Kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlamasıyla hasretimiz sona eriyor.

Bu doğrultuda, gerek yüz yüze gerekse halen uzaktan eğitim gören sizlerin, derslerinize daha çok odaklanarak, öğretmenlerinizin desteği ve rehberliğiyle kazanımlarınızı daha yukarılara taşıyacağınıza inanıyorum. Unutmayın ki başarının anahtarı sistemli, planlı ve disiplinli çalışmadır.

Ancak bilmeliyiz ki bu süreçte kurallara uymada göstereceğimiz sabır ve gayretin karşılığını ilerleyen günlerde, günlük yaşamımızda ve sosyal hayatımızda en güzel şekilde göreceğiz.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım ve Değerli Veliler;

Emekleriniz ve bitmeyen özverinizle "Nerede kalmıştık" diyerek eğitim yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Eğitim ordumuzun neferleri sizler sayesinde 2023 hedeflerimize artık daha yakınız. Bu kutsal yolculukta bilmelisiniz ki her daim yanınızdayız.

Salgın dönemi hayatlarımızdan alırken belki de birçok değeri hayatımıza kattı. Bunların başında sabır, özveri ve fedakârlık geliyor. Sizlerin, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Öğretmen-Veli işbirliğinde okulda ve evde "Her Koşulda Eğitim"in en güzel örneklerini sunarak, çocuklarımızı en iyi, en donanımlı şekilde yetiştireceğinize inancım tamdır. Ne mutlu bizlere ki geleceğimiz çocuklara; çocuklarımız da sizlere emanet...

Bu vesileyle; İl olarak bir an önce tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlayabilmemiz temennisiyle, 2020-2021 eğitim öğretim 2. Yarıyılının hayırlı olmasını, çocuklarımızı türlü fedakârlıkla yetiştiren velilerimiz başta olmak üzere kıymetli öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız ile sevgili öğrencilerimizin sağlık, huzur ve başarı dolu bir yıl geçirmelerini diliyorum.                                                                                

 

                              Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.