GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Müdürümüzün 2021-2022 Eğitim Öğretim 1. Yarıyıl Tatili Mesajı

Sayın Müdürümüzün 2021-2022 Eğitim Öğretim 1. Yarıyıl Tatili Mesajı

En değerli varlığı; bizlere emanet ettiği evlatları olan siz Değerli Velilerimiz, bin bir güçlük ve özveriyle kendi evlatlarından öte, emek verdiği öğrencilerine ilim ortamları sunan Fedakâr Öğretmenlerimiz ve irfan yuvalarının mihenk taşı olan Sevgili Öğrencilerimiz;

Yüz yüze devam ettiğimiz eğitim öğretim yılımızın kıymeti ve farkındalığıyla bir dönemi geride bıraktık. Elbette bu yarıyılı başarılı bir şekilde tamamlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sağlığın her şeyden kıymetli olduğunu anladığımız salgın dönemi; artık yerini, vaka sayılarının azaldığı, insanların aşı konusunda yeterince bilinçlendiği ve öğrenci ile öğretmenlerimizin yan yana gelebildiği bir döneme bırakmıştır.  Geride bıraktığımız her dönem bir sonraki döneme daha sağlam adımlarla yürümemizi ve 2023 ruhuna yakışır şekilde hareket etmemizi sağlamaktadır. Çünkü unutulmamalıdır ki insan bir kez başarınca hayattaki tüm zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenir.

Sevgili öğrenciler;

Sizler bu ülkenin en dinamik beyinleri ve güzel ülkemizi tüm dünyaya anlatacak haykırışlarısınız. Sesinizin gür çıkması için gerek ilimde, teknolojide gerekse kültür, sanat ve fikriyatta en donanımlı nesiller olmalısınız. Derslerinize planlı, programlı şekilde çalışarak belirlediğiniz hedeflere ulaşabileceğinizi unutmayın. Gösterdiğiniz başarılar da bu yolda ilerlediğinizin bir göstergesidir.

Tatil sürecini çok iyi değerlendirmeli; okuduğunuz her kitapta kendinizi ve yeni bir dünyayı keşfedeceğinizi, huzur ve bakım evlerine yapacağınız bir ziyarette canlı tarih anlatıcılarıyla karşılaşacağınızı unutmamalısınız.

Güzel şehrimiz Giresun'u tanıma adına ailenizle küçük geziler planlayıp anılar biriktirin. Yine bu süreçte eksikliğini gördüğünüz dersler için yeni planlar yapın. Emek verip çalıştığınız her ders bilmelisiniz ki meyvenin kendisi değil, bilgi ağacından meyve toplamaya yarayan bir merdivendir. Sizlere şimdiden güzel bir yarıyıl tatili diliyor ve ikinci döneme eğitim aşkıyla dolu olarak geçmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sizlere emanet ettiği nesilleri layıkıyla yetiştirirken, baş koyduğunuz bu kutsal yolculukta bizlerin en büyük destekçisi ve kılavuzu oldunuz. Günümüz eğitim anlayışının teknolojik gelişmeler ışığında geldiği noktada, bunun en iyi uygulayıcıları siz değerli öğretmenlerimizdir.

Sizlerin bilgi aktarıcı rolü artık yerini, yol göstericiliğe ve evlatlarınız olarak bildiğiniz öğrencilerinize adeta bir 'Yaşam Koçluğu' na bırakmıştır. Emeğiniz çok büyük... Var olun değerli öğretmenim. Özellikle pandemi sürecinde göstermiş olduğunuz fedakârlık ve özveri takdire şayandır. Sizlere bu konuda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor, sağlık ve afiyet dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Değerli veliler;

Evlatlarınız, bilindiği üzere bizlerin yarınlarıdır. Bu itibarla başta kendi çocuklarımız olmak üzere tüm çocuklara yol gösterici ve aydınlatıcı ebeveynler olmalıyız. Onlara, sahip olduğu milli ve manevi değerlerin ilk uygulayıcısı sizler olarak örnek olmalısınız. Unutmayalım ki öğrenme ve öğretme yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Ufkunu açıp destek olduğunuz her bir çocuk sizin yüreklendirmenizle bir yerlere gelecektir. Bu sayede öğrencilerimizin II. döneme daha dinamik başlayacağına ve gelecekteki hedefleri için daha azimli ve kararlı olacaklarına inanıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle karnelerin; öğrencilerimiz, aileler ve öğretmenler için hayırlı olmasını temenni ediyor, şehit ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, dönem boyunca çalışan, gayret eden tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederek, iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                 Ertuğrul TOSUNOĞLU                                                                                                                                                                                                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.