GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN MÜDÜRÜMÜZÜN 23 NİSAN MESAJI

SAYIN MÜDÜRÜMÜZÜN 23 NİSAN MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının, milli egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait oluşunun, 101. Yıldönümünde, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı kutlamanın, gurur ve coşkusunu, hep birlikte yaşıyoruz...!

Bir ülkenin en büyük emaneti evlatlarıdır. İşte bu yüzden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu özel günü, çocuklara armağan etmiş ve şöyle seslenmiştir:

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, geleceğin ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız.  Sizlerden çok şey bekliyoruz."

23 Nisan'ın çocuklara hediye edilmesinin derin manası bu sözlerde gizlidir.

·         Çocuk, saflıktır,

·         Çocuk, barıştır,

·         Çocuk, gelecektir,

·         Çocuk, vatandır,

·         Çocuk, her şeydir...

Bilindiği üzere ülke hatta dünya geneli zor bir dönemden geçiyoruz. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında evde kalıp tedbirlere uyarak, bulaş riskini, hem kendimiz, hem de çevremiz için en aza indirmeye çalışıyoruz. Bu nedenle 23 Nisan'ı evlerimizde büyük bir coşku ve sevinç içinde kutlayacağız.

Geleceğimizin Emanetçileri Sevgili Çocuklar;

Size armağan edilen bu özel günde şartlar ne olursa olsun aileniz ve sevdiklerinizle güzel vakitler geçirin. Sizler bizim geçmişle gelecek arasındaki köprümüz, milli ve manevi şuurumuz, yüce gönüllü milletimizin koruyucusu olacaksınız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve ecdadımızın sizlere bıraktığı bu mirası, milli ve manevi bir şuurla, özünden kopmadan, ancak, çağı da yakalayarak kollayacağınıza inancım tamdır. Yaşadığımız salgın süreci sizi, okul ve arkadaşlarınızdan ayırırken daha önemli değerlerin de farkına varmanızı sağladı. Sadece tüketmek yerine üretmenin, ailenin, en önemlisi de sağlığın kıymetini anlayabildik.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ilk  meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ülkemize ve tüm dünyaya barış, mutluluk ve esenlik getirmesi dileğiyle, başta çocuklar olmak üzere aziz milletimizin bayramını en içten duygularla kutluyorum. Bu vesileyle, on bir ayın sultanı Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                                               Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.