GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Başkanlığında 2020 Yılının İlk Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Sayın Valimiz Başkanlığında 2020 Yılının İlk Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim öğretim değerlendirme toplantısı, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları'nın Başkanlığında, 17 Şubat Pazartesi günü yapıldı.

 

Valilik Toplantı Salonunda saat 15:30'da düzenlenen eğitim öğretim değerlendirme toplantısına; Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

 

Toplantıda, 2019?2020 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yürütülen faaliyetlerin genel bir değerlendirmesinin ele alındı. Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, toplantıya katılan kaymakam ve müdürlerden, LGS ve YKS hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesini istedi.

 

Öğrencilere okuma alışkanlığının kazandırılmasını isteyen Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, öğretmen ve öğrencilerin proje, yarışma, çalştay vb. faaliyetlere katılımlarının teşvik edilmesi, okul güvenliğinin sağlanması amacıyla KGYS çalışmalarına, okul içi ve çevresindeki iş sağlığı ve güvenliği denetim ve faaliyetlerine devam edilmesi, özel güvenlik görevlilerinin görevlerini titizlik ve hassasiyetle yerine getirmeleri için gerekli tedbirlerin alınması talimatı verdi.

 

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, öğrencilere yönelik güvenli internet kullanımı, trafik ve çevre bilincinin kazandırılması yönünde çalışmalar yapılmasını da isteyerek; kantin ve yemekhaneler ile pansiyonların denetimleri, taşımalı eğitim araç ve yemeklerinin denetimleri, öğrenci devamsızlığının azaltılması çalışmaları ile bağımlılıkla mücadele faaliyetlerine devam edilmesi başta olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde en üst düzeyde hassasiyet beklediğini kaydetti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, il geneli eğitim öğretim durumu, hedefler, yürütülen ve planlanan faaliyetler konusunda bilgilerin sunulduğu toplantıda; ilçe milli eğitim müdürleri tarafından, ilçelerimizdeki LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, uygulanan projeler, okullaşma ve devam-devamsızlık oranları, eğitim öğretim verileri başta olmak üzere yapılan çalışmalara dair ayrı ayrı sunumlar gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da toplantı sonrası ilçe milli eğitim müdürlerimize teşekkür etti. İlimizde eğitim öğretim kalitesinin artırılması için azimle ve ekip ruhuyla çalışmaya devam edecekleri inancını dile getirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

18-02-202018-02-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.