GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Başarılı Öğrencilerimizi Makamında Kabul Etti

Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Başarılı Öğrencilerimizi Makamında Kabul Etti

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Giresun il ve ilçelerinde ki okullardan ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti.

 

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 21 Ekim Pazartesi günü makamında kabul ettiği öğrencilerin girdikleri yarışmalar ve elde ettikleri başarılarla ilgili İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'ndan bilgi aldı.

 
Müdürümüz Tosunoğlu, Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları'na verdiği bilgide; Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Lami Karaibrahim ve Hasan Özgen ile Öğretmenleri Erkan Kaşık' tan oluşan "BATEM Robot Takımı"nın, Bakanlığımız tarafından TEKNOFEST 2019'a davet edilerek yarıştığı ve Robotik Yarışmalar - Hızlı Çizgi İzleyen kategorisinde 1.lik elde ettiğini,

Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Tolga Kahveci, Ubeydullah Yılmaz, Mehmet Han Yıldırım ve Hasan Dizdar'ın öğretmenleri Pervin Demir ile birlikte yürüttüğü "İlmek İlmek Destek" isimli projeleriyle, 4. İyilik Okulu Ödülleri 2019 kapsamındaki "Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Proje Yarışması"nda 3.lük ödülüne layık görüldüğünü,

Görele Ortaokulu öğrencisi Alperen Dadandı'nın ise yazdığı hikaye ile Bakanlığımızca düzenlenen "Mars'ta Hayat Hikaye Yarışması"nda 5.lik ödülüne layık görüldüğünü ifade etti.

Öğrencilerin başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, teknolojik gelişmelerin ve patent çalışmalarının ülkemizin geleceği adına çok önemli olduğunu belirterek, elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencileri kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Elde ettikleri başarılardan dolayı öğrencilere çeşitli hediyeler veren Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, yetişmelerinde emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

Ziyarette; İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut ve Görele İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

21-10-201921-10-201921-10-201921-10-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.