GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz, Şebinkarahisar'da Okul Temeli Attı

Sayın Valimiz, Şebinkarahisar'da Okul Temeli Attı

Valimiz Sayın Enver Ünlü, Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı hayırsever İş İnsanı Dursun Aydın Özbek ve hayırsever iş insanı Mehmet Aydın Özbek tarafından, Şebinkarahisar ilçesine yaptırılan okulun temel atma törenine katıldı.

 

Hayırsever iş insanları Özbek kardeşler tarafından babaları Hasan Özbek ve anneleri Kezban Özbek adına, Millî Eğitim Bakanlığı Tip Projesi olarak; toplam 480 öğrenci kapasiteli, 16 Derslikli, 3 Atölye, 5 Laboratuvar, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Beden Eğitimi Salonu ile idari birimler ve diğer mahaller olmak üzere, Zemin+3 Kat şeklinde inşa edilecek.

 

Şebinkarahisar ilçesinde, 10 Mayıs Salı günü saat 13.00 de gerçekleştirilen Hasan-Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temel atma töreni; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Halk oyunları gösterisi ve Kur'an-ı Kerim Tilavetinin ardından protokol Konuşmaları yapıldı.

Protokol konuşmalarının ardından, Sayın Valimiz tarafından hayırsever iş insanları Dursun Aydın Özbek ve Mehmet Aydın Özbek 'e kemençe hediye edilerek, şilt ve plaket verildi. Hediye takdimlerinin ardından dualarla "Ya Allah Bismillah, Hayırlı Uğurlu Olsun" denilerek temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Temel atma törenine; Valimiz Enver Ünlü, Milletvekili Av. Kadir Aydın, Şebinkarahisarlı Merkez Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Kaymakam Faruk Doğru, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettişi Mehmet Zeki Yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, il ve ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

"ÖZBEK AİLEMİZE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYOR VE KUTLUYORUM"

 

Törende bir konuşma yapan Sayın Valimiz "Çok hayırlı ve anlamlı bir temel atma töreni münasebetiyle sizlerle bir araya gelmekten duyduğum bahtiyarlığı ifade ederek hepinize hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 12 Şubat'ta imzalanan protokol gereğince çok değerli hayırsever hemşehrilerimiz, iş dünyasının seçkin insanları Galatasaray Kulübü 36. Dönem Başkanı Sayın Dursun Aydın Özbek ve Mehmet Aydın Özbek; değerli anne ve babalarının ismini yaşatacakları Hasan & Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin yapımını üstlendi. Cenab-ı Hak, Bakara suresinde 'Her ne hayır işlerseniz, Allah onu mutlaka bilir.' şeklinde buyuruyor. Bugün bizler de biliyor ve şahit oluyoruz ki burada sadece bir okulun değil; iyiliğin, güzelliğin, ilmin ve istikbalin de temeli atılıyor. Ben değerli hayırsever hemşehrilerimize, Özbek ailemize gönülden teşekkür ediyor ve kutluyorum. Allah razı olsun, birlerini bin etsin inşallah.

Tabii biz bunları sadece maddi bir katkı ve fiziki bir mekânın temini olarak görmüyoruz, bu aynı zamanda değerli hayırseverlerimizin; saygıdeğer hemşehrileriyle, Aziz Şebinkarahisarlılarla kucaklaşmasının ve sarsılmaz sevgi bağının da önemli bir eseridir. Bu güzel gönül hareketi vesilesiyle belirtmek isterim ki biz tüm iş adamlarımızın, hayırseverlerimizin bunun gibi önemli toplumsal sorumluluk projelerinde, eğitim ve diğer alanlarda aktif rol almalarını fevkalade önemsiyor, destekliyor ve yeni sevinçlere de ortak olmak istiyoruz. Hepimiz iman etmiş insanlarız ve sadakayı cariyesi olanların; yani okul, yol, çeşme gibi kalıcı eserler bırakanların amel defterinin kapanmayacağını da çok iyi biliriz. Rabbim hepimize böyle evlatlar ve böyle hayırlar nasip eylesin.

 

"MODERN BİR OKULU İNŞALLAH ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ"

 

Değerli misafirler, kıymetli hemşehrilerim; Birazdan ilk harcını döküp, temelini atacağımız bu inşaat tamamlandığında zemin ve üstüne 3 kat şeklinde; 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli, 3 atölyesi, 5 laboratuvarı, 1 çok amaçlı salonu, 1 beden eğitimi salonu, idari birimleri ve diğer mahalleriyle çağın gereklerini taşıyan modern bir okulu İnşallah öğrencilerimizle buluşturacağız.

Asıl mesele de tam olarak bundan sonra başlıyor. Bu güzide eserleri yapmak çok önemli bir konu ama daha da önemlisi şu ki bu sıralardan geçerek geleceği emanet edeceğimiz öğrencilerimizi; ecdada yakışır bir şekilde hayalleri olan, okuyan, fikir yürüten, araştıran, sorgulayan, donanımlı, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller olarak yetiştirebilmek. Bu hepimizin ortak sorumluluğu ve görevi. Bu bilinçle istikbal kokulu evlatlarımızı hayata en iyi şekilde hazırlamak için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Unutmayalım, 'Uçurtmayı yükselten rüzgar değil, rüzgara karşı verdiği mücadeledir.' Onları bu yolculuklarında asla yalnız bırakmayacağız. Çünkü hangi alanda olursa olsun başarı tesadüften öte disiplin, azim ve fedakârlıklarla dolu uzun bir mücadelenin meyvesidir.

 

"SİZLERLE VE BAŞARILARINIZLA GURUR DUYACAĞIZ"

 

Sevgili öğrencilerimiz; İnşa edilecek bu çatı altında dürüstlüğüyle, samimiyetiyle, başarılarıyla Ülkesine ve Milletine yürekten bağlı sizler birer yıldız gibi parlayacaksınız. Merakınız ne kadar büyükse bilginiz o kadar derin olacaktır. Bunun için soru sormaktan, sorgulamaktan asla çekinmeyin, hedeflerinizin peşinden koşun. Vicdan hayatta bize doğru yolu gösteren en önemli pusuladır. Vicdan eleğinizi daima kullanın. Paylaşma erdemini de her zaman gösterin.  Arkadaşlarınıza, okulunuza, sizin için ter döken büyüklerinize değer verin. Öğretmenlerinize saygıyı hiçbir zaman elden bırakmayın. Anne ve babalarınızı asla incitmeyin. Onlar en değerli varlıklarınızdır.

Yaptığınız her işi en güzel, en başarılı şekilde yapmaya çalışın. Üzerinde özgürce yaşadığınız bu ülke size Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin emanetidir. Bunu asla unutmayın. Bizler eminiz ki tarihimizden ve değerlerimizden kopmadan sahip çıkacağınız bu emaneti; sizden sonrakilere de iyi şekilde teslim edeceksiniz. Ve bizlerde şuan olduğu gibi daima sizlerle ve başarılarınızla gurur duyacağız. Rabbimden her birinize üstün başarılar diliyorum. Bahtınız ve yolunuz açık olsun.

 

"TÜM EĞİTİM CAMİAMIZ İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM"

 

Kıymetli misafirler; Sözlerimi tamamlarken okulumuzda isimlerinin yaşayacağı Merhum Hasan Özbek Amcamızı saygı ve rahmetle yad ediyor, Kezban Özbek Teyzemize de Rabbimden sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Değerli hayırsever hemşehrilerimiz Dursun Aydın Özbek ve Mehmet Aydın Özbek Beyefendilere tekrardan şükranlarımı sunuyor ve şimdiden okulumuzun Şebinkarahisar'ımız, Giresun'umuz ve tüm eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yüce Allah'tan bu ve bunun gibi ilim ve irşat yuvalarında yetişecek öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlayarak memleketimize nice güzellikler kazandırmasını niyaz ediyorum" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da törende yaptığı konuşmada; Bugün, hayırsever hemşehrilerimiz, İş İnsanı ve Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Sayın Dursun Aydın ÖZBEK ile İş İnsanı Sayın Mehmet Aydın ÖZBEK tarafından yaptırılacak olan Hasan-Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının temel atma töreni için bir aradayız. HOŞ GELDİNİZ.

Bu mutlu günümüzde, sevincimize ortak olup buraya kadar teşrif ettiğiniz için hepinize cân-ı gönülden teşekkür ederim.

Hasan-Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Tip Projesi olarak; Toplam 480 öğrenci kapasiteli 16 Derslikli, 3 Atölye, 5 Laboratuvar, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Beden Eğitimi Salonu ile idari birimler ve diğer mahaller olmak üzere, Zemin+3 Kat şeklinde inşâ edilecektir. Bu sayede evlatlarımıza, yeni ve daha donanımlı okullarda, kaliteli bir mesleki eğitim sunma olanağına kavuşacağız.

 

Kıymetli Misafirler; Geçmişten bugüne olgunlaşarak gelen kültürel birikimlerin, gelecek nesillere aktarılmasında eğitimin hayati bir fonksiyonu vardır. Bunun önemine vâkıf olmuş toplumlar, medeniyet âleminde ve tarih sahnesinde ön sıralarda yer almışlardır. Asırlarca coğrafyayı, kumaş gibi ölçmüş, biçmiş, kutlu bir ecdadın torunları olarak, bugüne ve geleceğe yönelik sorumluluklarımız oldukça fazladır. Çağın şartlarına ve teknolojik gelişmelere göre şekillenmiş kaliteli eğitim ortamları ve nitelikli eğitim kadromuzla; milli ve manevi değerlerine bağlı, düşünen, sorunlara analitik bakabilen, ezberden ziyade anlamaya öncelik veren, üretken ve yenilikçi nesillerle, ülkemizin milli teknoloji hamlesine ve yarınlarına en iyi desteği verme gayretindeyiz.

 

Saygıdeğer Misafirler; Konuşmama son verirken, bu kıymetli projede emeği geçen, destek olan ve katkı sağlayan; Sayın Valimize, Değerli hayırseverlerimize, kıymetli yöneticilerimize, huzurlarınızda şükranlarımı sunuyor, okulumuzun ilçemiz, ilimiz ve tüm eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum." diye konuştu.

11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.