GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ünlü, Giresun'un LGS Başarısını Değerlendirdi

Sayın Valimiz Ünlü, Giresun'un LGS Başarısını Değerlendirdi

Sayın Valimiz Enver Ünlü, Giresun'un Liselere Geçiş Sistemi (LGS)'deki başarısı ile ilgili bir değerlendirmede bulunarak, elde edilen başarının tesadüfi olmadığını belirtti.

 

Giresun'da LGS'ye hazırlık sürecinin çok iyi yürütüldüğünü belirten Sayın Valimiz Ünlü, "Uzakta Değiliz" projesinin ilimizde başarılı bir şekilde uygulanmasıyla LGS'ye ait tüm göstergelerde Giresun'un Türkiye ortalamasının üzerinde yer alındığını ifade etti.

 

Sayın Valimiz Ünlü, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "LGS'de ilimizden 55 öğrencimiz %1'lik dilimde yer alırken, sınava giren öğrencilerimizden 2 Bin 142'si de en az bir dersten tüm sorulara doğru cevap vermiştir. LGS sınavında 2020 yılı Türkiye ortalaması 286 puan iken, Giresun puan ortalaması ise yaklaşık 15 puan farkla 301 puan olarak gerçekleşmiştir. Bu başarılı sonuçların alınmasında emeği geçen tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyor, gençlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da 2020 LGS'de il olarak başarımızı devam ettirdiğimizin altını çizerek, ekip ruhu ile hareket etmemizin başarıyı getiren en önemli faktörlerden olduğunu ifade etti.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, sınava hazırlık sürecindeki emek ve gayretlerinden dolayı il, ilçe ve okul yöneticilerimizi, özveri ve gayretleriyle öğrencilerimize en iyi kazanımları edindiren tüm öğretmenlerimizi, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizle ve her zaman destekçileri olan ailelerini tebrik ediyor, eğitim öğretim hayatlarında daima başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

08-08-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.