GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ünlü, Özel Çocuklarımızın Sergisini Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Ünlü, Özel Çocuklarımızın Sergisini Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Enver Ünlü "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" münasebetiyle Güre Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret ederek çocuklarımızla bir araya geldi.

 

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle velilerimiz de hazır bulundu. Sayın Valimizi okula gelişinde çocuklarımız çiçekle karşıladı.

 

Okulu fiziki mekânlarını gezerek yetkililerden bilgiler alan Sayın Valimiz Ünlü, özel çocuklarımızın okuduğu şiirleri keyifle dinlerken onlarla sıcak sohbetler gerçekleştirdi. Daha sonra beraberindekilerle birlikte özel çocuklarımızın el emeği çalışmalarından ortaya çıkan eserlerin yer aldığı sergiyi gezerek öğrenci ve öğretmenlerden bilgiler aldı.

 

Sayın Valimiz ve beraberindekiler tarafından ilgiyle gezilen sergide; Güre Özel Eğitim Uygulama Okulu, Giresun Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören özel çocuklarımızın ortaya çıkardığı eser ve çalışmalar sergilendi.

 

Sayın Valimiz Enver Ünlü ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede; Otizmin bir eksiklik değil farklılık olduğunun altını çizerek, farklılıklarımızla daha iyiye daha güzele ulaşacağımızı dile getirdi. Devlet olarak tüm özel gereksinimli bireylerimizin ve ailelerinin her zaman yanında olduğumuzun altını çizdi. Sergilenen eserlerin özel çocuklarımızın iyi bir eğitimle neleri başarabildiğini göstermesi bakımından mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

Özel eğitim okullarımızda görev yapan yönetici ve öğretmenlerimizin, özel çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için titiz ve özverili bir çalışma sürdürdüklerini belirtti. Bu vesileyle özel çocuklarımıza ve değerli ailelerine bir kez daha selam ve sevgilerini iletti.

05-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.