GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'ŞEHRİMİZ GİRESUN' Dersi e-Kitabı Yayımlandı

'ŞEHRİMİZ GİRESUN' Dersi e-Kitabı Yayımlandı

 

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında haftada iki ders saati seçmeli ders olarak okutulan "Şehrimiz..." dersine ait ders kitabının genel tanım ve ifadelerin yer aldığı 1. ve 2. üniteleri Bakanlığımız tarafından hazırlanmış, 3. 4. ve 5. ünitelerinin ise İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurulan komisyon marifetiyle yazılarak, 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren okullarımızda okutulması kararlaştırılmıştı.

Bu kapsamda; Bakanlığımızca metni yazılan, Müdürlüğümüz tarafından da fotoğraflanarak grafik ve tasarımı yapılan 1. ve 2. üniteler, 2019 -2020 eğitim öğretim yılı 1. döneminde öğrencilerimizin kullanılması için e-kitap olarak giresun.meb.gov.tr internet sayfasında yayımlanmıştı.

Müdürlüğümüz Kitap Yazma Komisyonu tarafından yapılan meşakkatli ve özverili çalışmalar neticesinde şehrimizi her yönüyle anlatan 3. 4. ve 5. üniteler hazırlanarak, ilimiz genelindeki tüm ortaokullar ve imam hatip ortaokulları 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin seçmeli ders olarak seçebileceği "Şehrimiz Giresun" ders kitabı ortaya çıkmıştır.

"Şehrimiz Giresun" ders kitabı öğretmen ve öğrencilerimizin kullanabilmeleri için e-Kitap olarak Müdürlüğümüzün giresun.meb.gov.tr internet adresindeki "Projeler-Yayınlar-Yarışmalar" başlığı altında yayımlanmıştır.

"Şehrimiz Giresun"  e-Kitabına ulaşmak için tıklayınız.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.