GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Tanı, Anla, Değerlendir' Projesi Ev Ziyaretleri Başladı

'Tanı, Anla, Değerlendir' Projesi Ev Ziyaretleri Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizin devamsızlığını azaltmak, başarıyı artırmak, öğrencilerin zararlı alışkanlıklar kazanma riskini azaltmak ve başarılı öğrencilerin motivasyonunu artırmak amacıyla hazırlanan "Tanı, Anla, Değerlendir" isimli yerel projemiz 2019-2020 yılında da uygulanmaktadır.

 

Proje ile ilimiz genelindeki okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin velilerine, il, ilçe milli eğitim yöneticileri ile okullarımızın yönetici ve öğretmenleri tarafından ev ziyaretleri gerçekleştirilerek, öğrenci, öğretmen, veli ilişkisinin önemine dair farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır.

 

"Tanı, Anla, Değerlendir" projesi kapsamında 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, ilimiz genelinde toplam 15.327 velimiz evlerinde ziyaret edilmiştir.

 

Projemizin 2019-2020 yılı faaliyetleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 23 Nisan İlkokulu 2. Sınıfında öğrenim gören üçüz öğrencilerimizin ailesini evinde ziyaret etti.

 

Ailemizin konukseverliği ve ikramları ile sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette, Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, öğrencilerimizin ailesiyle sohbet ederek, okul dışında geçirdikleri zamana dair velilerimizden bilgiler aldı. Sayın Müdürümüz, bu tür ziyaretlerin önemine vurgu yaparken, okul-öğrenci-veli ilişkisini sağlamlaştırarak, öğrencilerimizin gelişimini olumlu yönde desteklediğini dile getirdi.

 

Sayın Müdürümüzün ziyaretinde; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürü Fazlı Çiçek, AR-GE Birimi Üyesi Ekrem Genç, 23 Nisan İlkokulu Müdürü Ertuğrul Ersan, Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Özdemir ve Sınıf Öğretmeni Hülya Güngör de hazır bulundu.

 

07-11-201907-11-201907-11-2019

 

 

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.